Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

LOGOPEDIA

Logopedia to interdyscyplinarne studia o charakterze humanistycznym. Studenci kształcą się na nich w zakresie zaburzeń mowy i komunikacji językowej. Studiowanie na tym kierunku pozwala zdobyć potrzebną wiedzę do działań w zakresie diagnozy, terapii i profilaktyki logopedycznej. Pasjonaci poprawnego mówienia poznają prawidłowy rozwój mowy, sposób diagnozowania jej zaburzeń oraz metodyki postępowania terapeutycznego. Posiądą również tajniki skutecznych zasad budowania relacji terapeutycznej z pacjentem oraz uwarunkowania pracy w zespole. Naukę tych interesujących zagadnień ułatwi ciekawy program studiów, który zawiera wiedzę z zakresu lingwistyki, medycyny, psychologii i pedagogiki wzbogaconej o najnowsze osiągnięcia polskiej i światowej logopedii. Ponadto przyszli logopedzi mają możliwość współpracy z placówkami oświatowymi i medycznymi, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, a także prywatnymi gabinetami. Mają też szansę aktywnie działać w ciekawych kołach naukowych. Kierunek prowadzony jest z podziałem na I i II stopień.

Studenci pierwszego stopnia koncentrują się na przygotowaniu do pracy w placówkach edukacyjnych. Studia drugiego stopnia są przewidziane jako rozszerzenie i pogłębienie wiedzy zdobytej na logopedycznych studiach licencjackich, aby pomóc studentom przygotować się do pracy w placówkach służby zdrowia.

Ten kierunek na Uniwersytecie Śląskim wyróżniają specjalnie przygotowane w nowym budynku Wydziału Humanistycznego sale z lustrami weneckimi i do logorytmiki oraz inne pomieszczenia, dzięki którym można profesjonalnie przeprowadzać zajęcia dydaktyczne, a także prowadzić badania naukowe.

Aktywność studentów

Logopedia Młodych – III Edycja Konferencji Studenckiej FORUM LOGOPEDYCZNYCH KÓŁ NAUKOWYCH

Konferencja Logopedia Młodych – Forum Logopedycznych Kół Naukowych to okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy młodych studentów logopedii, a także zaprezentowania wyników prowadzonych badań oraz dyskusji. Podczas spotkania swoją działalność prezentują logopedyczne koła naukowe z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Będzie również możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości specjalnych – wybitnych specjalistów.

logo projektu "Muzyczne spotkania z logopedią"

Projekt Muzyczne spotkania z logopedią powstał w celu rozwijania muzycznych pasji w połączeniu z przyszłym zawodem logopedy. Grupa studentek śląskiej logopedii pod opieką dr Kamili Kuros-Kowalskiej podjęła wyzwanie stworzenia tekstów oraz muzyki, które pozwolą wspólnie z podopiecznymi rozwijać umiejętności językowe, w przyjemny sposób przeprowadzać ćwiczenia logopedyczne, a także świetnie się bawić.

Projekt stał się również inspiracją do stworzenia koła naukowego KataLog.

  • w różnych placówkach oświatowych i medycznych,
  • w poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
  • w prywatnych gabinetach.

Koła naukowe

Poznaj nas lepiej

Kampus Katowice

Gdzie będziesz studiować?

Skontaktuj się z nami:

ul. Uniwersytecka 4, C1.3
40-007 Katowice

agnieszka.jelonkiewicz@us.edu.pl

tel. 791123579

return to top