KOGNITYWISTYKA
Studia na kierunku kognitywistyka pozwalają na nabycie praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych zbudowanych w oparciu o poznanie biologicznych, psychologicznych i społecznych aspektów kształtowania się i rozwoju podmiotowości człowieka.
Jednym z ważnych narzędzi jakie w tym względzie może być wykorzystywane to środki informatyczne, których poznanie i praktyczne opanowanie stanowi ważną część programu studiów.
Absolwent studiów kognitywistycznych dysponować będzie umiejętnościami i kompetencjami, które umożliwiają mu elastyczne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, w tym przede wszystkim do poszerzającego się ciągle procesu intelektualizacji pracy i znaczenia tzw. kompetencji miękkich dających możliwości elastycznego reagowania na pojawiające się zmiany i wyzwania.
Zapisz się!
I tura rekrutacji: 03.06.2024 12:00 – 10.07.2024 23:59
I tura rekrutacji:
03.06.2024 12:00 – 21.07.2024 23:59
I tura rekrutacji:
03.06.2024 12:00 – 22.09.2024 23:59
– członkowie zespołów projektujących produkty interaktywne: programy, urządzenia czy interfejsy urządzeń (np. strony internetowe) optymalizujące ludzkie działanie czy wspomagające działanie osób o upośledzonych funkcjach poznawczych (np. osób starszych);
– pracownicy instytucji sfery badawczo-rozwojowej, które realizują programy RRI;
– kierownicy działu badań i rozwoju w firmach (R&D Manager)
– pracownicy ośrodków przetwarzania danych (np. badania rynku i zachowań konsumenckich)
– pracownicy agencji reklamowych;
– specjaliści ds. public-relations;
– osoby zatrudnione w jednym z nowych zawodów, wymagających specyficznych zdolności i wiedzy na temat działania ludzkiej umysłowości i stymulowania procesów poznawczych (mediator, specjalista do spraw kultury firmy, pracownik policji czy instytucji kulturalnych).
Kampus Katowice
Poznaj nas lepiej
Koło naukowe
Aktywności
Współpraca m.in. z Uniwersytetem w Ulm; Uniwersytetem w Salzburgu; Uniwersytetem Poczdamskim, Uniwersytetem w Joaninie, Uniwersytetem Kraju Basków, Uniwersytetem Bukareszteńskim czy Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu.
Koło naukowe Do Góry Mózgami wzięło aktywny udział w tegorocznej edycji Festiwalu Nauki. Pokazali, że nasz wzrok, słuch, dotyk i smak mogą czasem zwieść i nie wszystko jest takim, jakim się nam wydaje.
Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.
Skontaktuj się z nami:
dr Sebastian Śpiewak
tel. +48 32 359 14 51
e-mail: sebastian.spiewak@us.edu.pl
ul. Bankowa 11
40-007 Katowice