Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Turystyka historyczna

Terminy rejestracji na moduły w semestrze zimowym 2024/2025

1 rok  studia 1 stopnia

03.10.2024r od godz. 17.00 do 24.10.2024r  godz. 23.59

2, 3 rok studia 1 stopnia

25.09.2024r od godz. 16.00 do 24.10.2024r  godz. 23.59

Rejestracje są obowiązkowe. Niezalogowanie się na przedmiot będzie skutkowało brakiem studenta na liście uczestników zajęć, a więc i niemożnością uzyskania zaliczenia.

Harmonogram dyżurów w semestrze zimowym 2024/2025 (aktualizacja 15.10.2024)

1 rok: dr Dawid Madziar

2 rok: dr Karol Nabiałek

3 rok: dr Agnieszka Bartnik

W przypadku kierunku turystyka historyczna koordynatorem modułu jest osoba prowadząca wykład (w ramach zajęć składających się z wykładów i ćwiczeń / konwersatoriów / laboratoriów) lub każdy pracownik prowadzący ćwiczenia / konwersatoria / laboratoria / warsztaty / seminaria (jeśli w ramach przedmiotu nie jest prowadzony wykład).

Część realizowanych w toku studiów zajęć studenci mogą wybrać spośród przedstawionej im oferty.

Należą do nich następujące zajęcia: wykłady monograficzne, zajęcia projektowe, pracownia dyplomowa, seminarium licencjackie, lektorat z języka obcego.

W przypadku turystyki historycznej obowiązuje praktyka ciągła 30 godzin oraz praktyka śródroczna 15 godzin.

 

Praktyki związane z kontaktem z małoletnimi – ważne informacje i konieczne dokumenty oraz pozostałe pliki do pobrania znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/wydzial/wh/sprawy-studenckie/praktyki-zawodowe/

Procedury zbierania i obiegu dokumentów:

Praktyki związane z kontaktem z osobami małoletnimi

Praktyki niezwiązane z kontaktem z osobami małoletnimi

 

Opiekun praktyk

dr hab. Zbigniew Hojka, prof. UŚ
e-mail: zbigniew.hojka@us.edu.pl

Studenci turystyki historycznej mają możliwość przygotowywania swoich prac awansowych ze wszystkich epok historycznych: pradziejów, starożytności, historii średniowiecznej, historii nowożytnej XVI-XIX w. oraz historii najnowszej (wśród pracowników Instytutu Historii są badacze wszystkich tych epok), zarówno w kontekście przeszłości Polski, jak i świata. Specyfika przygotowywanych projektów może także koncentrować się na problematyce związanej z wybranymi aspektami utrwalania, dokumentowania i promowania dziedzictwa historycznego i kulturowego. Warunkiem uruchomienia seminarium z danej epoki jest zrekrutowanie wymaganej liczby studentów.

 

Proces dyplomowania

Zasady, warunki oraz tryb dyplomowania ustalone zostały na poziomie Uniwersytetu Śląskiego i zostały opisane w Regulaminie studiów w Uniwersytecie Śląskim. Zgodnie z nim warunkiem ukończenia studiów na wszystkich kierunkach jest złożenie pracy dyplomowej i zdanie egzaminu dyplomowego.

Aktualności

Wizyta osób studiujących historię i turystykę historyczną w Sejmie RP

W środę 8 maja grupa studentek i studentów kierunków turystyka historyczna oraz historia pod opieką dr Joanny Mercik miała możliwość odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach wizyty zorganizowano szereg spotkań z przedstawicielkami i przedstawicielami parlamentu, co umożliwiło uczestniczkom i uczestnikom bezpośrednie obserwacje obrad w sali plenarnej oraz zapoznanie się z zakulisowymi aspektami pracy legislacyjnej, w tym również wizytę w Domu Poselskim.

Szczególnym punktem programu było spotkanie w restauracji sejmowej z posłem Bogusławem Wołoszańskim, znanym popularyzatorem historii, który podzielił się swoją pasją i przedstawił propozycje kierunków przyszłych objazdów naukowych – Verdun, w Polsce twierdza Boyen w Giżycku i Wilczy Szaniec.

Serdeczne podziękowania dla Posła Mateusza Bochenka za koordynację i opiekę nad grupą, jak również dla Marszałka Szymona HołowniWiceministra Sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy oraz Posłanki Ewy Kołodziej za okazaną życzliwość oraz gotowość do dzielenia się swoim eksperckim doświadczeniem.

grupa osób studiujących wraz z Marszałkiem Szymonem Hołownią Sejm Rzeczypospolitej Polskiej student ściskający rękę Wiceministra Sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy

II etap rejestracji do grup na zajęcia obszarowe - dotyczy studentów 1 roku!

II ETAP REJETRACJI – OBSZRAÓWKA_TH_HS

Dyrekcja kierunku

dr Paweł Duda

Dyrektor kierunku


e-mail: pawel.duda@us.edu.pl

ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
pokój: 125

dr Dominika Rychel-Mantur

Zastępca dyrektora kierunku


e-mail: dominika.mantur@us.edu.pl
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
pokój: 125

Harmonogramy

semestr zimowy 2024/2025


I rok (aktualizacja 11.10.2024)

II rok (aktualizacja 11.10.2024)

III rok (aktualizacja 11.10.2024)

sesja letnia 2023/2024


studia I stopnia

Dziekanat ds. dydaktycznych


Katarzyna Iwanow
e-mail: katarzyna.iwanow@us.edu.pl
tel.: 32 359 17 24
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
pokój: 20

return to top