Granty NCN dla pracowników Wydziału Humanistycznego UŚ

01.12.2021 - 15:56 aktualizacja 03.12.2021 - 11:32
Redakcja: am
Tagi: NCN

Miło nam poinformować, że na listach rankingowych działań zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 5 na pojedyncze działania naukowe znalazły się projekty pracowników Wydziału Humanistycznego.

Konkurs adresowany jest do naukowców, którzy nie kierowali wcześniej projektami finansowanymi przez NCN. Grant można było otrzymać na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.

Dofinansowanie otrzymali:

dr Witold Marzęda
tytuł projektu: Zdanie i jego scena. Deiktyczne fundamenty semantyki kognitywnej
przyznana kwota: 6 193 zł

dr Agnieszka Lenart
tytuł projektu: Literatura rosyjskojęzyczna w Izraelu
przyznana kwota: 36 895 zł

dr Magdalena Malinowska
tytuł projektu: Afrykańskie projekcje przyszłości. Afrofuturyzm w literackich i filmowych narracjach kobiecych
przyznana kwota: 49 500 zł

Więcej informacji o konkursie wraz z listami rankingowymi znajdują się na stronie Narodowego Centrum Nauki.

kolorowe zdjęcie: mężczyzna w niebieskiej koszuli podpisujący dokumenty