Nowości rekrutacyjne 2023/2024 na Wydziale Humanistycznym

03.07.2023 - 16:37 aktualizacja 05.07.2023 - 13:12
Redakcja: am

Pierwszy nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolite magisterskie jest otwarty jeszcze do 10 lipca br.

Wśród nowych kierunków oferowanych w tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Śląski znajdują się prowadzone na Wydziale Humanistycznym:

• filologia francuska, studia I stopnia, stacjonarne
  • filologia włoska, studia I stopnia, stacjonarne
  • filologia hiszpańska, studia I stopnia, stacjonarne
  • filologia wschodniosłowiańska, studia I stopnia, stacjonarne
  • lingwistyka stosowana, studia I stopnia, stacjonarne
  • filologia germańska –  II stopnia, niestacjonarne

Pełny harmonogram dla wszystkich naborów można sprawdzić na stronie kandydat.us.edu.pl

studentka z zaskoczoną miną, trzymająca notesy, u góry logo UŚ, na dole napis "Rekrutacja 2023/2024 Nowe kierunki"

panorama Paryża z widokiem na Wieżę Eiffla, logo Uniwersytetu Śląskiego, napis Wydział Filologiczny filologia francuska

filologia francuska, studia I stopnia, stacjonarne

Na kierunku filologia francuska poznasz bardzo dobrze język francuski oraz drugi język romański lub język angielski. Masz do wyboru dwie specjalności:

• język francuski: komunikacja międzynarodowa,
  • przekładoznawcze studia francusko-angielskie.

Na studia filologia francuska mogą ubiegać się osoby zarówno ze znajomością, jak i bez znajomości języka kierunkowego (francuskiego).

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na podstronie dla kandydata!

filologia włoska, studia I stopnia, stacjonarne

Na kierunku filologia włoska poznasz bardzo dobrze język włoski oraz drugi język romański lub język angielski. Masz do wyboru dwie specjalności:

• język włoski: komunikacja międzynarodowa,
  • przekładoznawcze studia włosko-angielskie.

Na studia filologia włoska mogą ubiegać się osoby zarówno ze znajomością, jak i bez znajomości języka kierunkowego (włoskiego).

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na podstronie dla kandydata!

Koloseum, logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, napis Wydział Humanistyczny filologia włoska

panorama Barcelony, logo Uniwersytet Śląski w Katowicach, napis Wydział Humanistyczny, filologia hiszpańska

filologia hiszpańska, studia I stopnia, stacjonarne

Na kierunku filologia hiszpańska poznasz bardzo dobrze język hiszpański oraz drugi język romański lub język angielski. Masz do wyboru dwie specjalności:

• język hiszpański: komunikacja międzynarodowa,
  • przekładoznawcze studia hiszpańsko-angielskie.

Na studia filologia hiszpańska mogą ubiegać się osoby zarówno ze znajomością, jak i bez znajomości języka kierunkowego (hiszpańskiego).

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na podstronie dla kandydata!

filologia wschodniosłowiańska, studia I stopnia, stacjonarne

Studiowanie u nas to zdobywanie nie tylko wiedzy o językach wschodniosłowiańskich i kulturach Rosji, Ukrainy Białorusi, ale zastosowanie w praktyce wszystkiego, czego się nauczysz!

To właśnie u nas nie tylko nauczysz się języka rosyjskiegoukraińskiego czy białoruskiego, ale rozwiniesz też, na niektórych specjalnościach, znajomość wybranego języka zachodniego.

Sobór Wniebowzięcia NMP w kompleksie klasztornym Pechersk - Kijów, Ukraina

złożone puzzle z napisami: student, teach, vocabulary, educatio itp., po środku nie uzupełnione pole z napisem: language, u góry logo Uniwersytet Śląski w Katowicach, poniżej napis Wydział Humanistyczny Lingwistyka stosowana NOWOŚĆ

lingwistyka stosowana, studia I stopnia, stacjonarne

Kierunek lingwistyka stosowana to nowoczesny i atrakcyjny program studiów dla osób, które wiążą swoją przyszłość z praktycznym wykorzystaniem dwóch języków obcych w różnych dziedzinach życia społeczno-kulturalno-gospodarczego zarówno w kraju, jak i na poziomie międzynarodowym.

Studiujący na tym kierunku doskonalą kompetencje komunikacyjne w dwóch językach obcych:

• języku głównym (angielskim)
  • i drugim wybranym języku obcym (francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki).

filologia germańska –  II stopnia, niestacjonarne

Studia stacjonarne II stopnia dają studentowi wybór jednej z trzech ścieżek kształcenia:

• studia interkulturowe z językiem szwedzkim albo niemieckim,
  • specjalność tłumaczeniowa w zakresie języka prawniczego i ekonomicznego,
  • specjalność nauczycielska.

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na podstronie dla kandydata!

Grafika: zdjęcie dwóch śmiejących się kobiet siedzących na trawniku przed budynkiem Katedry w Berlinie; u góry logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na dole tekst: Wydział Humanistyczny Filologia germańska