Memoriał Krzysztofa Uniłowskiego. Spotkania wokół krytyki i literatury

05.12.2023 - 12:11, aktualizacja 05.12.2023 - 12:51
Redakcja: am

6 grudnia przypada czwarta rocznica śmierci naszego Kolegi Krzysztofa Uniłowskiego. Od 2019 roku 6 grudnia nie jest dla nas czasem mikołajkowych uciech, ale pamięci i wspomnień. W tym roku również chcielibyśmy uczcić pamięć Krzysztofa spotkaniami autorskimi i rozmowami w gronie osób zaprzyjaźnionych i zainteresowanych Jego koncepcją literatury i krytyki. Chcielibyśmy też podzielić się naszą pamięcią ze studentami i studentkami.

W imieniu Dziekana Wydziału Humanistycznego profesora Adama Dziadka, dyrektora Instytutu Polonistyki profesora Dariusza Pawelca i własnym pragniemy zaprosić Państwa na trzy wydarzenia w ramach tegorocznego Memoriału Krzysztofa Uniłowskiego:

7 grudnia o godzinie 10.00 w strefie studenckiej w budynku C Wydziału Humanistycznego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Bieleckim, poświęcone powieści „Zsunęła się z krzesła. Ciennik” (2023), które poprowadzi Grzegorz Olszański, tego samego dnia o godzinie 11.00 spotkanie z Elizą Kącką, poświęcone zbiorowi esejów „Idiomy” (2023), poprowadzi Magdalena Piekara, a 10 grudnia, w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki, o godzinie 14.20 rozpocznie się panel dyskusyjny „Memoriał Krzysztofa Uniłowskiego. Spotkania wokół krytyki i literatury. Krytyka literacka – reaktywacja” z udziałem Konrada Cezarego Kędera, Andrzeja Śnioszka i Aliny Świeściak-Fast.

grafika informująca o memoriale, w tle zdjęcie Krzysztofa Uniłowskiego