RADA DYDAKTYCZNA KIERUNKÓW:
FILOLOGIA WSCHODNIOSŁOWIAŃSKA
FILOLOGIA SŁOWIAŃSKA
FILOLOGIA ROSYJSKA

dr hab. Mirosława Michalska-Suchanek, prof. UŚ  —  przewodnicząca (dyrektorka kierunku)

dr Lidia Mięsowska, prof. UŚ — zastępczyni dyrektorki kierunku

dr Monika Gawlak — zastępczyni dyrektorki kierunku

dr hab. Oksana Małysa — przedstawicielka pracowników badawczo-dydaktycznych  dyscypliny językoznawstwo, wskazana przez dyrektora Instytutu Językoznawstwa (fil.ros.)

dr hab. Leszek Małczak, prof. UŚ — przedstawiciel pracowników badawczo-dydaktycznych  dyscypliny literaturoznawstwo, wskazany przez dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa (fil. słow.)

dr Joanna Derdowska — przedstawicielka pracowników badawczo-dydaktycznych  dyscypliny literaturoznawstwo, wskazana przez dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa (fil. słow.)

prof. dr hab. Piotr Fast — przedstawiciel pracowników badawczo-dydaktycznych  dyscypliny literaturoznawstwo (fil.ros.)

dr hab. Robert Bońkowski, prof. UŚ — przedstawiciel pracowników badawczo-dydaktycznych dyscypliny językoznawstwo (fil. słow.)

dr Swietłana Biczak — przedstawicielka pracowników dydaktycznych dyscypliny językoznawstwo (fil.ros.)

dr Ewa Kapela — przedstawicielka pracowników badawczo-dydaktycznych dyscypliny językoznawstwo (fil.ros.)

dr Paulina Pycia — przedstawicielka pracowników badawczo-dydaktycznych dyscypliny językoznawstwo (fil. słow.)

dr Alicja Mrózek — przedstawicielka pracowników dydaktycznych (fil.ros.)

Barbara Dobosz — przedstawicielka studentów studiów I stopnia (fil. wsch.)

Błażej Marszałek — przedstawiciel studentów studiów I stopnia (fil. słow.)

lic. Gabriela Koczur — przedstawicielka studentów studiów II stopnia (fil. wsch.)

lic. Aleksandra Szarkowska — przedstawicielka studentów studiów II stopnia (fil. słow.)

Interesariusze zewnętrzni / osoby z głosem doradczym

Marek Rasiński — prezes  Stowarzyszenia Współpracy PolskaWschód (odział katowicki), Konsul Honorowy Białorusi

Tomasz Zjawiony — prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Konsul Honorowy Republiki Słowenii