Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Noworoczny koncert z cyklu „Chorzów odczarowany…”

02.02.2020 - 10:05 aktualizacja 05.02.2020 - 14:33
Redakcja: jp

Tego jeszcze nie było!

Opera, najprawdziwsza, w gościnnych murach Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie? Tak, to prawda. Prof. dr hab. Danuta Stróż Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych oraz mgr inż. Andrzej Kotala Prezydent Chorzowa zapraszają.

Kiedy?

Już w piątek 7 lutego br. o godzinie 18.00 rozpocznie się VII (już!!!) Koncert Noworoczny z cyklu „Chorzów Odczarowany…”.

Kto?

W tym roku zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli wykładowcy i studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod „wodzą” ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego, prof. AM w Katowicach.

logo koncertu
pobierz zaproszenie

O koncercie

W programie tegorocznego koncertu usłyszymy obszerne fragmenty polskiej opery komicznej (w jednym akcie) “Verbum Nobile” Stanisława Moniuszki. Zabawne libretto (Jana Chęcińskiego) ilustruje obraz staropolskich obyczajów i opisuje historię miłości Zuzi i Stanisława, która pokonuje wszystkie przeszkody i kończy się happy-endem…

W tajniki libretta wprowadzi nas ks. dr hab. Paweł Sobierajski, prof. AM, niezwykła osobowość sceniczna, który kolejny już raz zgodził się pełnić rolę dyrektora artystycznego naszego przedsięwzięcia. Obecność ks. Pawła to gwarancja sztuki przez duże “S”, znakomitego wykonawstwa – wszak wśród wykonawców są uczniowie Księdza Profesora oraz doskonałej zabawy.

Ks. Profesor z pewnością przybliży nam postać Stanisława Moniuszki, bo rok, który dopiero co się zakończył, był poświęcony właśnie temu kompozytorowi.

Spotkajmy się zatem w Chorzowie. Gwarantujemy doskonałą atmosferę i niezapomniane wrażenia! “Niech muzyka porwie nas, łamiąc wszystkie z ziemskich praw, by dla nas się zatrzymał czas”. A po koncercie zapraszamy na słodkie co nieco – obowiązkową pozycją będą FAWORKI z sosnowieckiej cukierni “Madej”.

Z A P R A S Z A M Y!!!!!