Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Poniedziałek z IT – projekt dla studentów, edycja 2023/2024

Poniedziałki nie cieszą się pozytywną opinią, bo ich nadejście uświadamia, że weekend się skończył na dobre. A gdyby tak na poniedziałki czekać z niecierpliwością?

To możliwe – dzięki Poniedziałkowi z IT

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu Poniedziałek z IT jest dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ, w której imieniu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na branżowe wykłady z obszaru IT.

Wykłady odbywają się w poniedziałki od 17.00 do 18.30 na platformie MS Teams. Link do zespołu Poniedziałek z IT: https://teams.microsoft.com/l/team….
Prowadzący spotkania to eksperci z czołowych firm zajmujących się rozwojem oprogramowania, na co dzień doskonalący istniejące rozwiązania i tworzący nowe trendy i kierunki.

Linki na poniedziałkowe spotkania są przesłane mailem do wszystkich studentów w każdy piątek poprzedzający poniedziałkowy wykład. Linki dostępne są także w kalendarzu na stronie projektu.

Kalendarz spotkań

Poznaj, skąd wywodzą się nasi eksperci

Zespół CERT Polska działa w strukturach NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, prowadzącego działalność naukową, krajowy rejestr domen .pl i dostarczającego zaawansowane usługi teleinformatyczne. CERT Polska to pierwszy powstały w Polsce zespół reagowania na incydenty. Dzięki prężnej działalności od 1996 roku w środowisku zespołów reagujących, stał się rozpoznawalnym i doświadczonym podmiotem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Od wejścia w życie ustawy z dn. 5 lipca 2018 roku o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa zespół realizuje część zadań CSIRT NASK, zgodnie z art. 26 tej ustawy

Citi Solutions Center (CSC) Poland ma swoje lokalizacje w Warszawie (HQ) oraz w Olsztynie. Niezależnie od tego, czy lepiej czujesz się w dynamicznym otoczeniu, czy też cenisz sobie spokojną, rodzinną atmosferę – z Citi możesz zbudować wartościową karierę i cieszyć się równowagą pomiędzy rozwojem zawodowym, a życiem prywatnym. CSC Poland jako strategiczna dla Grupy Citi lokalizacja została otwarta w 2005 roku, licząc zaledwie 57 pracowników. Dziś stanowimy międzynarodowy, różnorodny zespół składający się z ponad 6000 osób.

Nasze zespoły pracują w pełnym spektrum działalności Citi, operując w obszarach takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy, operacje bankowości prywatnej, technologia, usługi skarbowe i finansowanie handlu czy audyt wewnętrzny, świadcząc także usługi w zakresie rynków finansowych i papierów wartościowych oraz wielu innych.

Możliwości pracy i rozwoju w Citi Solutions Center Poland obejmują nie tylko różne gałęzie biznesu, ale także wiele lokalizacji – nasze usługi świadczymy w 90 krajach na całym świecie!

Od 1991 roku eq system doradza, tworzy i wdraża rozwiązania informatyczne w zakresie kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Nasz autorski system XPRIMER służy optymalizacji procesów w zakresie zarządzania produkcją i personelem. Współpracujemy z przedsiębiorstwami, reprezentującymi sektor produkcyjny, usługowy i handlowy.

Z roku na rok rośniemy w siłę i poszerzamy swoje struktury. Tempo naszego rozwoju jest efektem zespołowej pracy ponad 200 zdolnych i ambitnych specjalistów z różnych dziedzin. Wierzymy w naszych pracowników i chętnie w nich inwestujemy. Stawiamy przed nimi wyzwania, bo wiemy, że razem będziemy w stanie sprostać każdemu z nich.

Zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów w zakresie tworzenia oprogramowania i wspierać Cię w budowaniu kompetencji przydatnych na rynku pracy.

Google to firma technologiczna, której misją jest uporządkowanie światowych zasobów informacji tak, by stały się powszechnie dostępne i użyteczne dla każdego. Oferuje m.in. wyszukiwarkę Google, Gmail, Mapy Google, YouTube i Androida.

Największa firma branży gier wideo na Śląsku.

Keywords Studios ma ponad 70 studiów w 23 krajach na 5 kontynentach. W największym w Europie katowickim oddziale ponad 1100 pracowników z ponad 50 narodowości testuje gry wideo pod względem funkcjonalnym i lokalizacyjnym oraz zapewnia wsparcie graczom z całego świata.

Firma cały czas aktywnie rekrutuje nowe osoby umożliwiając pracę stacjonarną w nowoczesnym biurowcu w centrum Katowic, a na wybranych stanowiskach również zdalną – z dowolnego miejsca w kraju.

Stawiamy czoła największym wyzwaniom świata. Nasze prace nad sztuczną inteligencją i metaverse przekształcają największe branże na świecie, wywierając głęboki wpływ na społeczeństwo.

Tworzymy cyfrowego bliźniaka naszej planety – zwanego Earth-2 – aby pomóc w przewidywaniu zmian klimatycznych z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem.

Od astrofizyki i genomiki po naukę o klimacie i poszukiwanie nowych źródeł energii – naukowcy z różnych dziedzin korzystają z technologii NVIDIA do rozwiązywania kolejnych wielkich wyzwań.

I wiele więcej…

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: https://news.samsung.com/pl/ oraz http://news.samsung.com

 Diebold Nixdorf logo

Diebold Nixdorf jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań technologicznych dla sektora bankowego i handlu detalicznego. Specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych produktów i usług, takich jak bankomaty, systemy fiskalne, systemy samoobsługowe, oprogramowanie i usługi związane z zarządzaniem płatnościami i pieniędzmi.

Diebold Nixdorf na całym świecie zatrudnia tysiące pracowników, co pozwala obsługiwać globalnych klientów.

Diebold Nixdorf powstał w 2016 roku w wyniku połączenia dwóch renomowanych firm: Diebold, Incorporated i Wincor Nixdorf AG. Oba przedsiębiorstwa mają bogatą historię działalności w branży technologicznej bankowości i handlu detalicznego przed połączeniem.
Stale dąży do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które wspierają naszych klientów w cyfrowej transformacji i poprawie efektywności operacyjnej.

„Nasza misja to zapewnienie klientom najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, umożliwiających osiągnięcie sukcesu w dynamicznym i konkurencyjnym środowisku biznesowym.
Dążymy do pozostawania liderem w branży poprzez ciągłe inwestowanie w rozwój, aby tworzyć innowacyjne produkty i usługi, które spełniają zmieniające się potrzeby klientów na całym świecie.”

Sii Polska: 15 lat na rynku, 7000 ekspertów, 1 miliard złotych przychodu, 7-krotny tytuł Great Place to Work –, najszybciej rozwijającą się firmę IT, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii przemysłowej w Polsce. Realizujemy projekty dla ponad 200 klientów z całego świata. Naszą misją jest identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, czyli Power People. Sii posiada swoje biura w 14 lokalizacjach w Polsce, w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile, Częstochowie, Białymstoku i Gliwicach.

logo software mind

W Software Mind od ponad 20 lat opracowujemy przełomowe rozwiązania w zakresie oprogramowania dla firm na całym świecie.

Naszym przepisem na sukces jest zespół utalentowanych profesjonalistów, których pasją jest tworzenie oprogramowania zmieniającego świat na lepsze. Jeśli chcesz być częścią tej zmiany to jest u nas dla Ciebie miejsce.

Sopra Steria Polska, jako Globalne Centrum Serwisowe dla rozwoju oprogramowania, jest liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej. Tej Firmie zaufały organizacje prywatne i publiczne podejmujące złożone i krytyczne wyzwania biznesowe. Konsultanci IT w dziale Apps Services na co dzień tworzą oraz doskonalą istniejące już rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie, w tym AI. Wykorzystują również takie języki programowania jak Java, .Net, C++ oraz rozwiązania chmurowe.

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz zasoby, które przekażemy podczas wykładów, pozwolą Wam zdobyć wiedzę i rozwinąć kompetencje niezbędne w codziennej pracy.

Vattenfall IT Services Poland jest częścią międzynarodowej grupy Vattenfall – jednego z największych w Europie producentów i sprzedawców energii. Naszym celem jest Fossil freedom – dążymy do wyeliminowania użycia paliw kopalnych z codziennego życia. Siedziba Vattenfall znajduje się w Szwecji.

Vattenfall IT Services Poland działa od 2011 roku przede wszystkim w obszarze IT (istnieją również niewielkie zespoły wspomagające, takie jak HR, Finanse). Polska spółka dostarcza usługi IT w zakresie: e-Mobility, Asset Software Engineering, Security Operating Center, Monitoring Operating Center, Web Teams, SCADA Wind, Internet of Things, IT International Service Desk. Vattenfall IT  ma swoje biura w Gliwicach i Katowicach. Spółka obecnie zatrudnia ponad 360 osób. Więcej informacji o Vattenfall IT Services Poland można znaleźć na stronie: www.vattenfall.com/praca

Rockwell Automation to firma z ponad 100 letnią historią. To wiodący globalny dostawca rozwiązań dla przemysłu w zakresie techniki napędowej, sterowania i oprogramowania.

Rockwell Automation dostarcza kompleksowe rozwiązania zaczynając od produktów Allen-Bradley® i Rockwell Software®, przez sprawdzone architektury i  systemy, kończąc na szerokiej gamie usług. Jesteśmy największą firmą na świecie zajmującą się automatyką przemysłową i przetwarzaniem infromacji. Nasze flagowe marki produktów Allen-Bradley® i Rockwell Software® są znane z doskonałości.

W Polsce firma zatrudnia kilka tysięcy pracowników w trzech lokalizacjach: Katowice, Warszawa i Gdańsk.

return to top