Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Plakat XVIII Święta Liczby Pi

XVIII Święto Liczby Pi

Święto Liczby Pi to wydarzenie popularyzatorskie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Przypomnijmy, że jest to amerykański zapis daty 14 marca.

Podczas Święta uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych biorą udział w wykładach, warsztatach, pokazach organizowanych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Trudne zagadnienia przedstawiamy w uproszczonej formie.

W 2024 r. Święto Liczby Pi jest częścią Tygodnia Liczb w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Święto odbędzie się w dniach 14 i 15 marca w Katowicach, Chorzowie i  Sosnowcu.

Wykład inauguracyjny pt. „Nieskończoność a modelowanie wielowymiarowe w sporcie” wygłoszą: dr Grzegorz Mikrut i dr hab. inż. Robert Roczniok, prof. AWF z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Zapisy na aktywności
28 lutego, godzina 16:00.

Podajemy naukę w lekkostrawnej formie. Na zdrowie 🙂

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Edycja 2024 w liczbach

18 edycji
3 miasta
2 dni
1 mecz matematyczny
101 wykładów, warsztatów, pokazów
4 konkursy
20 kilogramów krówek mlecznych do zjedzenia

Biuro Święta Liczby Pi
Agata Kołodziejczyk, Justyna Przybylska
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
41-200 Sosnowiec, ul. Żytnia 12
email: swietopi@us.edu.pl

return to top