Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XVII Święto Liczby Pi

π = 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971…

Święto Liczby Pi to wydarzenie popularyzatorskie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Przypomnijmy, że jest to amerykański zapis daty 14 marca.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ale również studentów i sympatyków nauk ścisłych. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.

Wracamy do trybu stacjonarnego.

W 2023 r. XVII Święto Liczby Pi w całości stacjonarnie! W 3 lokalizacjach: Katowice – Chorzów – Sosnowiec. Znajdziecie nas w każdym budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Wykład inauguracyjny pt. „Piękna i bestia (o sztuce, dizajnie i maszynach liczących)” wygłosi prof. Marian Oslislo z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

100% nauk matematycznych + 100% nauk ścisłych i technicznych = XVII Święto Liczby Pi. Zapraszamy na wykłady, warsztaty, pokazy z: matematyki, chemii, fizyki, informatyki, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej. Zapraszamy na konkursy, ciekawe rozmowy i i dużo dobrej zabawy.

To wszystko dostępne w czasie Święta Liczby Pi już 14 marca 2023 r.
Podajemy naukę w lekkostrawnej formie.
Na zdrowie 🙂

return to top