Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

T4E Open Dual Lecture na Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken

03.04.2023 - 09:41, aktualizacja 03.04.2023 - 09:45
Redakcja: jp

Uniwersytet Kraju Saary organizuje Open Dual Lectures i nabór na wykładowcę podczas Podwójnego Wykładu Otwartego „The software of quantum computing”, który odbędzie się w Saarbrücken w dniu 9 maja 2023 r. Wykładowca musi posiadać doświadczenie w aspektach przedsiębiorczości związanych z „Oprogramowaniem obliczeń kwantowych”.

O wykładzie
Rozwój komputerów kwantowych jest dwojaki:  z jednej strony istnieje aspekt „sprzętu” mającego na celu skonstruowanie rzeczywistych komputerów kwantowych. Z drugiej strony istnieje strona „softwarowa” – użycie i programowanie owych przyszłych maszyn. Wykład będzie dotyczył aspektu drugiego. Dokładniej, przedstawione zostanie krótkie wprowadzenie i przegląd kwantowej teorii informacji, ekscytującej i prawdziwie interdyscyplinarnej dziedziny na przecięciu matematyki, informatyki i fizyki.

Celem wykładu jest:

• zachęcenie do dialogu środowiska akademickiego z przemysłem;
  • określenie metodologii transferu wiedzy i know-how;
  • rozwój zawodowy;
  • wzmocnienie więzi między partnerami instytucjonalnymi.

Wykład odbędzie się w dniu 9 maja 2023 r. Saarbrückeni, w Niemczech. Wykładowca musi być nominowany przez uczelnię partnerską, która przekaże dokumentację drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 kwietnia 2023 r. na adres n.rau@univw.uni-saarland.de  za pomocą formularza nominacyjnego.
W załączeniu do formularza zgłoszeniowego należy dostarczyć następujące dokumenty:
– curriculum vitae;
– kopię dokumentu tożsamości.

Uniwersytet Kraju Saary przyzna wynagrodzenie za uczestnictwo w wysokości 500 € i pokryje koszty podróży i zakwaterowania w dniu wykładu.