Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Sekurak Hacking Party – bezpieczeństwo systemów IT – fotorelacja

09.01.2020 - 20:38, aktualizacja 14.01.2020 - 15:28
Redakcja: jp

W środę 8 stycznia na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych w Sosnowcu odbyło się Sekurak Hacking Party. Wydarzenie było kierowane głównie do studentów i studentek informatyki Uniwersytetu Śląskiego.
Prelegenci z Securitum opowiedzieli o metodach analizy bezpieczeństwa informatycznego. Wykłady zaczął Michał Wnękowicz, który zaprezentował możliwości poszukiwania błędów bezpieczeństwa z wykorzystaniem ogólnie dostępnych źródeł. Następnie Michał Bentkowski w bardziej technicznej części opowiedział o swoich najnowszych badaniach z zakresu bezpieczeństwa mechanizmu „kopiuj i wklej”. Licznie zgromadzeni uczestnicy słuchali z dużym zainteresowaniem, a po zakończonych prelekcjach rozwinęła się dyskusja pogłębiająca temat.

O tym, jak bardzo studentom ta tematyka przypadła do gustu, świadczy jedno z pytań zadanych po zakończeniu: „kiedy kolejna edycja?”.