Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poznajmy się | dr inż. Paweł Świt

10.06.2021 - 09:59 aktualizacja 16.08.2021 - 10:17
Redakcja: jp
Zapraszamy serdecznie na kolejny wykład z nowymi pracownikami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w ramach cyklu Poznajmy się.

Już 14 czerwca 2021 r. dr inż. Paweł Świt, adiunkt w Instytucie Chemii, wygłosi wykład pt. „Badanie i eliminacja efektów interferencyjnych z zastosowaniem innowacyjnych metod kalibracyjnych„.

Dr inż. Paweł Świt studiował na Wydziale Chemii UJ w latach 2007-2012, pracę magisterską wykonał w Zespole Analitycznych Technik Przepływowych Zakładu Chemii Analitycznej. Paweł ukończył również studia magisterskie na kierunku technologia chemiczna na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w 2014 r. W 2013 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Chemii UJ pod opieką prof. dr. hab. Pawła Kościelniaka. Pracę doktorską pt. Badanie i eliminacja efektów interferencyjnych z zastosowaniem innowacyjnych metod kalibracyjnych, obronił w grudniu 2017 r. W trakcie studiów doktoranckich Paweł przebywał na kilku stażach zagranicznych m.in. na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Karola w Pradze i w Zakładzie Chemii Analitycznej Uniwersytetu w Walencji. W 2018 Paweł został uhonorowany przez Komitet Chemii Analitycznej PAN nagrodą za najlepszą pracę doktorską. W 2018 roku rozpoczął pracę w Instytucie Farmakologii PAN, gdzie zajmował się oznaczaniem neuroprzekaźników z wykorzystaniem wysokosprawnej chromatografii cieczowej. W 2019 Paweł dołączył do Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków, a jego zainteresowania badawcze związane były z powierzchniowo wzmocnioną spektroskopią ramanowską (SERS). Obecnie pracuje w Instytucie Chemii UŚ w Zespole Modelowania Złożonych Sygnałów Instrumentalnych.

Zainteresowania naukowe dra Pawła Świta są związane z:

• technikami separacyjnymi,
  • chromatografią,
  • opracowaniem metod analitycznych,
  • walidacją metod analitycznych,
  • analityczną chemią środowiskową,
  • chemią bioanalityczną,
  • analizą przepływową,
  • chemią przepływową,
  • zastosowaniem chemii w konserwacji.

Serdecznie zapraszamy.

Tytuł wykładu:
PL: Badanie i eliminacja efektów interferencyjnych z zastosowaniem innowacyjnych metod kalibracyjnych
EN: Examination and elimination of the interference effects with application of innovative calibration methods
Język wykładu: polski
: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/….pdf