Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Seminarium „Needs and barriers in didactics of materials science and engineering”

12.05.2022 - 14:50 aktualizacja 16.05.2022 - 13:46
Redakcja: jp

W dniu 12 maja 2022 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych odbyło się seminarium pt. „Needs and barriers in didactics of materials science and engineering”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Materials Science Ma(s)ters – developing a new master’s degree” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ KA220 HED. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Śląski we współpracy z trzema uczelniami zagranicznymi: Afyon Kocatepe University (Turcja), Ivan Franko National University of Lviv (Ukraina), University of Žilina (Słowacja).

Szczegóły na temat samego projektu: https://matsci.us.edu.pl.

Celem seminarium oraz dyskusji było określenie potrzeb jakie powinien spełniać międzynarodowy program nauczania dla II stopnia studiów stacjonarnych na kierunku inżynieria materiałowa, który umożliwiłyby absolwentom konkurowanie na europejskim rynku pracy, jak również określenie barier, które wpływają na obserwowane corocznie obniżanie się liczby kandydatów na tego typu studia. Wspólne obrady podczas seminarium pozwoliły spojrzeć na organizację dydaktyki na kierunku inżynieria materiałowa z perspektywy różnych uczelni, a także z punku widzenia przedstawicieli przemysłu.

W spotkaniu udział wzięli m.in. dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektor ds. kształcenia i studentów, prof. dr hab. Danuta Stróż – dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, dr hab. Józef Deniszczyk, prof. UŚ – dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej, dr Joanna Maszybrocka – dyrektor kierunku inżynieria materiałowa, inżynieria biomedyczna i mechatronika, koordynator projektu „Materials Science Ma(s)ters – developing a new master’s degree”.

Seminarium było prowadzone w formie hybrydowej.

prof. Danuta Stróż, prof. Katarzyna Trynda, dr Joanna Maszybrocka
Seminarium pt. „Needs and barriers in didactics of materials science and engineering" | fot. Magdalena Szklarska