Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego patronuje i poleca książkę pt. „O pochodzeniu czasu. Ostateczna teoria Stephena Hawkinga” Thomasa Hertoga

25.04.2023 - 11:29 aktualizacja 25.04.2023 - 12:58
Redakcja: jp

Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego jest patronem książki autorstwa Thomasa Hertoga, najbliższego współpracownika Stephena Hawkinga, pt. „O pochodzeniu czasu. Ostateczna teoria Stephena Hawkinga.” Premiera polskiego wydania odbędzie się 25 kwietnia 2023 r.

O książce „O pochodzeniu czasu. Ostateczna teoria Stephena Hawkinga.”

Najbliższy współpracownik Stephena Hawkinga przedstawia ostatnie przemyślenia słynnego uczonego na temat kosmosu, które rewidują koncepcję przedstawioną w bestsellerze Krótka historia czasu.

Być może najistotniejsze pytanie, na jakie Stephen Hawking próbował odpowiedzieć w trakcie swego niezwykłego życia, brzmiało: w jaki sposób wszechświat mógł stworzyć warunki tak doskonale sprzyjające życiu. W swym azylu na wydziale fizyki teoretycznej w Cambridge Stephen Hawking oraz jego przyjaciel i współpracownik Thomas Hertog przez dwadzieścia lat pracowali ramię w ramię nad nową kwantową teorią kosmosu. Książka O pochodzeniu czasu zabiera czytelnika na poszukiwanie zrozumienia spraw większych niż nasz wszechświat, dając nam wgląd w ekstremalną fizykę kwantową czarnych dziur i Wielkiego Wybuchu oraz czerpiąc wiedzę z najnowszych osiągnięć teorii strun. W ostatnim okresie swojego życia Stephen Hawking i Thomas Hertog stworzyli ostateczną teorię, proponując radykalnie nową, darwinowską wizję początków naszego uniwersum: prawa fizyki nie są wyryte w kamiennych tablicach, ale rodzą się i ewoluują, gdy opisywany przez nie wszechświat nabiera kształtu.

BYĆ MOŻE DAWNO TEMU CZAS NIE ISTNIAŁ…

O autorze Thomasie Hertogu

Thomas Hertog jest belgijskim kosmologiem, pracuje na uniwersytecie KU Leuven i był kluczowym współpracownikiem profesora Stephena Hawkinga.

return to top