Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Nagroda Gaudeamus 2023 dla prof. Jana G. Małeckiego na XXVI Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

31.10.2023 - 13:07 aktualizacja 31.10.2023 - 13:22
Redakcja: jp

Bardzo miło jest nam poinformować, że prof. Jan Grzegorz Małecki z Instytut Chemii otrzymał nagrodę Gaudeamus 2023 w konkursie „Gaudeamus – nagroda SWSW” za publikację „Atomy. Od filozoficznej idei do fizycznej realności” podczas XXVI Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie: ksiazka.krakow.pl)

Konkurs Gaudeamus jest organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie i pod ich patronatem w celu promowania i wyróżniania uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych.

O książce Historia odkryć pierwiastków chemicznych., o tym jak powstawała można przeczytać w wywiadzie udzielonym przez autora w 2019 r.: Prof dr hab. Jan G. Małecki o historii odkryć pierwiastków chemicznych

prof. dr hab. Jan Grzegorz Małecki | fot. Małgorzata Kłoskowicz