Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych na „Spotkaniach z Nauką” organizowanych przez Radio Katowice | Fotorelacja

07.11.2023 - 10:34 aktualizacja 07.11.2023 - 10:34
Redakcja: slawomirkaptacz

W dniach 3-5 listopada 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych brali czynny udział w cyklu spotkań pt. „Spotkania z Nauką” organizowanych przez Radio Katowice z udziałem Pani Redaktor Beaty Tomanek.

Pani Redaktor Beata Tomanek na co dzień prowadzi kilka audycji radiowych popularyzujących naukę, m.in. „Czy to prawda, że?”, „Szkoła Bardzo Wieczorowa”.

Wśród spotkań zrealizowanych w ramach tegorocznej edycji Katowickich Targów Książki znalazły się spotkania z naukowcami Wydziału:

piątek 3 listopada 2023 r. – „Matematyka to Herstoria”, rozmówcy: Prof. Maciej Sablik (Instytut Matematyki), dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, Prof. UŚ (Instytut Informatyki, Prodziekan WNSiT ds. promocji i rozwoju)
Spotkanie do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=vAKaHjl5C1M

niedziela 5 listopada 2023 r. – „Falowanie fal nie tylko radiowych”, rozmówcy: Prof. Armand Cholewka (Instytut Inżynierii Biomedycznej), Prof. Władysław Borgieł (Akademia Górnośląska im. W. Korfantego w Katowicach)
Spotkanie do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=6JtMfRkqZSg

Wszystkim, którzy kierują się ciekawością i pasją do odkrywania nowych rzeczy, serdecznie polecamy słuchanie programów radiowych poświęconych tematyce naukowej. To niesamowite źródło inspiracji i edukacji.

|zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Katowice|

return to top