Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zgłoszenia do konkursu Wyróżnienia JM Rektora do dnia 7 kwietnia

04.04.2024 - 14:03 aktualizacja 04.04.2024 - 14:44
Redakcja: jp

Drodzy Studenci i Doktoranci Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych,

Zapraszamy Was do udziału w prestiżowym konkursie na Wyróżnienia Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego! Od 2009 roku nasza uczelnia wyróżnia osoby, które wykazują się aktywnością naukową, artystyczną oraz sportową. To wyjątkowa okazja do docenienia Waszych osiągnięć poza głównymi obszarami, które często kwalifikują się do innych form wsparcia, takich jak stypendia.

Nieustannie pragniemy promować różnorodność talentów i pasji naszej społeczności akademickiej. Dlatego też, oprócz głównych kategorii związanych z działalnością naukową, artystyczną i sportową, konkurs obejmuje również wyróżnienia w następujących obszarach:

  1. Działalność Społeczna: Dla tych, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, wolontariat, działalność charytatywną i inne formy działalności na rzecz społeczności lokalnej lub ogólnonarodowej.
  2. Kultura i Sztuka: jeśli poza kierunkiem studiów rozwijacie się w zakresie sztuki i/lub kultury śpiewając, tańcząć, tworząc dzieła literackie/dziennikarskie itp.
  3. Działalność popularnonaukowa: Dla osób propagujących naukę w sposób przystępny i zrozumiały dla szerszego grona odbiorców, poprzez np. blogowanie, filmy edukacyjne, działalność w mediach społecznościowych itp.
  4. Osiągnięcia naukowe: jeśli już na etapie studiów jesteście włączani w działalność badawczą i zostaliście współautorami publikacji naukowych, realizujecie granty naukowe bądź inne projekty.
  5. Inicjowanie i Wspieranie Życia Studenckiego: Dla liderów akademickich, organizatorów wydarzeń, mentorów, którzy wspierają rozwój społeczności studenckiej i tworzą przyjazne środowisko na uczelni.
  6. Osiągnięcia sportowe: jeśli poza pasją do nauki rozwijacie się sportowo i odnosicie na tym gruncie sukcesy.

Nieustannie poszukujemy osób, które wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, kreatywnością i wytrwałością w działaniu. Niezależnie od obszaru, w którym się specjalizujecie, Wasze osiągnięcia mają dla nas ogromne znaczenie. Czekamy na Wasze zgłoszenia i na możliwość uhonorowania Waszych wysiłków!

Nie zwlekajcie, zgłaszajcie się!

Dziekani Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych

Władze Dziekańskie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych

O Konkursie

return to top