Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Kartka z kalendarza – Dzień projektanta stron internetowych

31.05.2021 - 12:05, aktualizacja 01.04.2023 - 09:46
Redakcja: jp
Kartka z Kalendarza
📆 31 maja Dzień Projektanta Stron Internetowych
🌐 Co myśli projektant stron internetowych dr inż. Przemysław Kudłacik o projektantach stron internetowych 😉
🌐 Dziś każdy z nas ma w pokoju co najmniej dwa okna. To pierwsze, chyba nadal ważniejsze, pozwala nam zerknąć na otaczający nas świat. Jest on pełen fizycznych projektów i realizacji komponujących się naturą. To świat fizyczny i jakże namacalny.
🌐 Jest jeszcze to drugie okno. Choć dla niektórych z nas, szczególnie w ostatnich czasach, może wydawać się tym pierwszym. To okno ekranu naszego komputera, przez które zaglądamy w wirtualny świat Internetu. Nasz dzisiejszy drugi świat. Jest on również pełen projektów, układów, grafiki, porządku.
🌐 Za każdym widokiem tego świata stoi jednak człowiek. Osoba pełna pasji i niejednokrotnie zupełnie oddana swojej pracy. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz swoją pocztę, korzystasz z banku, zaczytujesz się w blogu, informacja trafia do Ciebie poprzez układ zaprojektowany przez nią lub niego.
🌐 Pomyślmy dzisiaj o tych specjalistach i może podziękujmy za to, że ten nasz drugi świat za ich magicznym dotknięciem bywa często również piękny.
🌐 Dziś dzień projektanta stron internetowych, web designer’a, web developer,’a, front-end developer’a … a może jeszcze inaczej?
return to top