Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

„Czy maszyna może myśleć jak człowiek?” – wykład dr. hab. Marcina Kostura, prof. UŚ

12.02.2024 - 15:18, aktualizacja 12.02.2024 - 15:18
Redakcja: jp
Tagi: AI, sztuczna inteligencja

W dniu 26 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 14, s. 227) odbędzie się wykład dr. hab. Marcina Kostura, prof. UŚ.

Podczas wykładu pt. „Czy maszyna może myśleć jak człowiek?” zostanie przedstawiona historia i rozwój sztucznej inteligencji (AI). Uczestnicy dowiedzą się również więcej o wynalezieniu perceptronu przez Franka Rosenblatta w latach 50., jak przebiegła ewolucja algorytmów uczenia maszynowego, a także jakie są najnowsze osiągnięcia uczenia głębokiego. Podjęta zostanie również próba intuicyjnego wyjaśnienia współczesnych algorytmów AI.

Wykład zostanie wygłoszony w ramach cyklu Międzywydziałowych Wykładów Otwartych z zakresu nauk przyrodniczych organizowanych przez Stację Naukową PAU w Katowicach.

Wstęp wolny.