Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Śląsk Zagłębiem Nowych Technologii | Warsztaty z nowymi technologiami

03.04.2024 - 11:45, aktualizacja 22.04.2024 - 10:07
Redakcja: jp

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Śląsk Zagłębiem Nowych Technologii”, które odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. w lokalizacjach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do zgłębienia najnowszych trendów oraz technologicznych innowacji, które kształtują dzisiejszy świat.

Naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego poprowadzą inspirujące warsztaty i wykłady. To będzie doskonała okazja, aby rozszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności oraz nawiązać cenne kontakty w środowisku technologicznym.

Jak mądrze zauważył Konfucjusz: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem„. Właśnie dlatego nasze warsztaty będą oparte na praktycznych przykładach i interaktywnych zajęciach, które pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć omawiane tematy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie, a szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich.

Chorzów ul. 75. Pułku Piechoty 1A

10.00-14.00 | Wystawa firm nanotechnologicznych

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, parter

OPIS: Zapraszamy na niezwykłą wystawę firm, które pioniersko zajmują się nowymi technologiami, a szczególnie nanotechnologią! Jeśli jesteś absolwentem fizyki lub pasjonujesz się nauką, ta ekscytująca impreza jest dla Ciebie!

🌟 Poznaj Liderów Przemysłu Technologicznego:
Wystawa gromadzi wiodące firmy, które wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki, w tym nanotechnologię, do rewolucjonizacji swoich branż. Od biotechnologii po elektronikę, od medycyny po materiały, odkryjesz różnorodne dziedziny, w których nanotechnologia odgrywa kluczową rolę.

🔍 Najnowsze Innowacje i Produkty:
Zobacz na własne oczy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii! Dowiedz się, jakie zaawansowane materiały, urządzenia i technologie są obecnie dostępne na rynku dzięki pracy tych innowacyjnych firm.

📈 Znajdź Ścieżkę Kariery:
Dla absolwentów fizyki i innych nauk ścisłych, ta wystawa to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również możliwość znalezienia ścieżki kariery w jednej z tych fascynujących firm. Wielu pracodawców będzie obecnych, gotowych do rozmów rekrutacyjnych i podzielenia się informacjami o dostępnych możliwościach zatrudnienia.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: NIE

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

9.00-10.00 | Śląscy naukowcy w CERN | Wykład

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sala P/0/05

OPIS: Wykład opowie o tym czym jest CERN i w jakich badaniach w CERNIE uczestniczą fizycy z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Po wykładzie bedzie mozna zwiedzić wystawa „Accelerating Science”, w całości poświęcona CERN-owi. Wystawa przeniesie uczestników w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Zawiera trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą na pogłębienie wiedzy na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.

PROWADZENIE: prof. dr hab. Jan Kisiel

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/180

GRUPA WIEKOWA: 10+5

ZAPISZ SIĘ

10.00-11.00 | Jak wirtualna rzeczywistość może pomóc w badaniach dot. aktywności ludzkiego mózgu | Wykład

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sala A/1/03

OPIS: Neuronauka zajmuje się badaniem układu nerwowego, w szczególności neuronauka poznawcza pozwala nam poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego mózgu w różnych procesach poznawczych, np. pamięci, uwagi, rozumienia języka czy podejmowanie decyzji. Współczesne narzędzia z zakresu inżynierii biomedycznej wspierają naukowców, umożliwiając badanie sygnałów biomedycznych, będących reprezentacją aktywności elektrycznej mózgu. Standardowe metody eksperymentalne są jednak najczęściej ograniczone do warunków laboratoryjnych, np. prezentowania bodźców wzrokowych na monitorze. Na wykładzie przybliżę najnowsze rozwiązania bazujące na środowisku wirtualnej rzeczywistości (VR), które pozwalają na zwiększenie ważności ekologicznej badań neuronaukowych, a więc poprawę sposobu symulowania warunków świata rzeczywistego, w którym nasz mózg reaguje na otoczenie na co dzień.

PROWADZĄCY: dr Karina Maciejewska

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

10.00-11.00 | Zielona energia - nowe technologie | Warsztat

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sala C/2/05

OPIS: Tematyka warsztatów zielonej energii związana będzie z zastosowaniem technologii produkcji materiałów inżynierskich do zastosowań w odnawialnych źródłach energii. Tematyka obejmuje również edukacje ekologiczną obejmującą powstawanie zielonego wodoru oraz generowania energii słonecznej i wiatrowej. Podczas zajęć wykorzystanie zostanie praktyczne wykorzystanie wodoru jako najbardziej pro-ekologicznego nośnika energii przedstawione są na przykładzie modelu samochodu, w którym tradycyjne paliwa (benzyna, olej napędowy, ropa naftowa) zostały zastąpione wodorem.

PROWADZENIE: dr inż. Patrycja Osak

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/10

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

11.00-12.00 | Świat pod mikroskopem | Warsztat

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sala E/0/05

OPIS: Z optycznego punktu widzenia, materiał żywy cechuje mała kontrastowość. Gęstość optyczna żywych komórek i tkanek niewiele różni się od gęstości otaczających je płynów fizjologicznych czy wody, jednej z podstawowych molekuł wchodzących w skład żywej komórki. Za pomocą zwykłego mikroskopu biologicznego można obserwować tylko takie obiekty, które w stosunku do otaczającego je środowiska, w różnym stopniu pochłaniają światło, wykazują zatem pewną naturalną kontrastowość (obiekty amplitudowe). Istnieją jednak w przyrodzie takie struktury, które nie wykazują żadnych różnic w pochłanianiu światła, a różnią się od otoczenia tylko współczynnikiem załamania światła (obiekty fazowe). Toteż w zwykłym mikroskopie (w świetle przechodzącym) są one słabo widoczne. Oko ludzkie nie jest wrażliwe na zmiany fazy fali świetlnej, a reaguje jedynie na zmiany natężenia światła (proporcjonalnego do kwadratu amplitudy fali świetlnej). W obrazowaniu takich struktur pomocna staje się np. technika kontrastu fazowego (Ph).
Znajomość różnych technik mikroskopii świetlnej (technika jasnego pola BF, ciemnego pola DF, kontrastu fazowego Ph) pozwala swobodnie korzystać z możliwości, które ze sobą niosą, zapewniając prawidłowe i wysokiej jakości obrazowanie żywych komórek i utrwalonych preparatów.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/6

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

12.00-13.00 | Podróż do wnętrza materiałów, czyli obserwacje życia atomów | Warsztat

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sale F/-1/11 i F/-1/12

OPIS: Atomy nas otaczają, są cegiełkami z których jesteśmy zbudowani, tak jak wszystko z czego korzystamy. Dzisiejsza technologia, samochody, komputery i smartfony korzystają z coraz to mniejszych i wydajniejszych procesorów, które działają dzięki mikroskopijnym tranzystorom o wielkościach nawet tak małych jak kilkadziesiąt nanometrów. Nowoczesne samoloty, samochody, implanty i statki kosmiczne są projektowane i budowane dzięki specjalistycznym materiałom inżynierskim. Wszystko to jesteśmy w stanie wytwarzać, gdyż poznaliśmy „sposób życia” atomów, ich wędrówki oraz wzajemne relacje bowiem podglądaliśmy je na zaawansowanych mikroskopach. Aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, zapraszamy na warsztaty na których wspólnie będziemy podglądać nanometryczny świat atomów transmisyjnym mikroskopem elektronowym i nie tylko.

PROWADZENIE: dr inż. Paweł Świec

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/6

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

10.30-13.00 | Co robić po studiach STEM? | Spotkanie z absolwentami

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, sala S/0/17

OPIS: Zapraszamy na niepowtarzalne spotkanie z naszymi wyjątkowymi absolwentami, którzy podzielą się swoimi fascynującymi historiami sukcesu po ukończeniu studiów z kierunków ścisłych!

🚀 Odkryjcie Razem Świat Nieskończonych Możliwości:
Czy zastanawiałeś się, jakie niesamowite możliwości kariery otwierają się po studiach z matematyki, fizyki, informatyki czy innych dziedzin ścisłych? Nasze spotkanie to doskonała okazja, by dowiedzieć się od naszych absolwentów, jak wykorzystali swoją wiedzę w praktyce!

💼 Inspirujące Opowieści i Cenne Wskazówki:
Posłuchaj relacji naszych absolwentów o ich drodze od uniwersyteckiej ławki do sukcesu zawodowego. Dowiedz się, jakie wyzwania napotkali i jakie strategie przyjęli, by odnieść sukces w różnorodnych obszarach zawodowych, od technologii po finanse, naukę danych, inżynierię i wiele więcej!

🤝 Buduj Sieć Kontaktów:
Spotkanie to także doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów z innymi absolwentami oraz ekspertami z branży. Możesz zdobyć cenne wskazówki dotyczące rozwoju kariery, mentorstwo lub nawet nowe możliwości zatrudnienia!

Prelegenci:

Magdalena Gorczyńska – absolwentka nanofizyki 2017/2018 – obecnie pracuje w Givaudan (branża chemiczna/perfumeryjna) w Paryżu

Artur Sokolovsky – absolwent I stopnia biofizyki, absolwent nanofizyki 2016/2017, obecnie post-doc University of Adelaide (Australia) – bioinformatics research group

Ewa Grassin – absolwentka chemii, studentka nanofizyki, obecnie post-doc Harvard University (Harvard Medical School)

Mansour Kouyate – absolwent nanofizyki 2007/2008, obecnie Sorbonne Universite

Mateusz Weiss – absolwent nanofizyki 2014/2015, podwójny doktorat polsko-francuski w 2018, obecnie Institute Polytechnique de Paris

APISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

Chorzów ul. 75. Pułku Piechoty 1 Budynek H

10.00-11.00 | Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga | Warsztat

MIEJSCE: ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów, Budynek H sala P8

OPIS: Na czym polegają badania rentgenowskie? W jaki sposób uzyskuje się dane? Jak je wykorzystać w nauce i w przemyśle? W ramach warsztatów zostanie zaprezentowany wysokorozdzielczy skaner rentgenowski GE Phoenix v|tome|x s. Zostaną zaprezentowane dziedziny w których mogą być wykorzystane badania z użycie tomografu. Dla zgromadzonych zostanie zeskanowana jajko niespodzianka, który po wysegmentowania zostanie wirtualnie złożona.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/15

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

Katowice ul. Bankowa 14

10.00-11.30 | Podróż do wnętrza struktury | Warsztat

MIEJSCE: ul. Bankowa 14, Katowice, sala 131

OPIS: Warsztat dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą poznać naukowe metody umożliwiające eksplorację struktury na poziomie atomowym, a także zrozumieć jak atomy, jony oraz cząsteczki układają się i oddziałują ze sobą w sieci krystalicznej, determinując właściwości fizykochemiczne nowoczesnych materiałów, wykorzystywanych w innowacyjnych technologiach. Co najważniejsze uczestnicy będą mieć możliwość przeprowadzenia  pomiaru na monokrystalicznym dyfraktometrze rentgenowskim, a następnie wyznaczą strukturę chemiczną związku, stosując zawansowane oprogramowanie i metody analizy danych.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/8

GRUPA WIEKOWA:15+

ZAPISZ SIĘ

11.30-13.00 | Co świeci? Luminescencja okiem spektroskopisty | Warsztat

MIEJSCE: ul. Bankowa 14, Katowice, sala 138

OPIS: Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną poznać „tajniki” projektowania nowoczesnych materiałów luminescencyjnych do zastosowań w organicznej elektronice. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentu naukowego, którego celem będzie zbadanie zjawiska fotoindukowanego wewnątrzcząsteczkowego przeniesienia elektronu w związkach  typu donor–akceptor w zależności od polarności środowiska. Na koniec dokonamy analizy otrzymanych wyników „okiem spektroskopisty”.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/4

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

Sosnowiec ul. Będzińska 39

9.00-13.00 | Wciel się w alchemika poszukującego legendarnego kamienia filozoficznego | Gra
MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, parter

Gra terenowa
OPIS
: Wciel się w alchemika poszukującego legendarnego kamienia filozoficznego i wyrusz samotnie lub z drużyną po przygodę, w której czekają na Ciebie zadania i zagadki inspirowane problemami informatycznymi. Rzuć wyzwanie innym alchemikom oraz alchemistom biorącym udział w zabawie i zajmij pierwsze miejsce w rankingu poszukiwaczy legendarnej substancji. Jedyne, czego Ci potrzeba do rozpoczęcia tej epickiej wyprawy, to telefon z przeglądarką i dostęp do Internetu.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

9.00-13.00 | Hackerski Escape Room | Zabawa

MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, parter

Zabawa
OPIS: Zatrudniony ponad 10 lat temu Ki Wooyoung okazał się ukrytą komórką północnokoreańskiego wywiadu. Pracował jako informatyk dla NORAD-u w nadzorze arsenału nuklearnego Stanów Zjednoczonych. Mając dostęp do infrastruktury informatycznej wojsk obrony USA, zdołał wprowadzić wirusa, którego działanie spowoduje wystrzał rakiet z głowicami nuklearnymi na terytorium rosyjskiej federacji, wywołując tym samym globalną pożogę. Za dezaktywację swojej programistycznej broni terrorysta zażądał 10 mld dolarów oraz bezpiecznego transportu do Wenezueli. Niestety, podjęte przez CIA działania doprowadziły do śmierci agresora, pogrzebując tym samym wiedzę na temat rozbrojenia wirusa.
Jesteś naszą ostatnią szansą, tylko Twoje zdolności mogą nam pomóc: jeżeli w ciągu 25 min. nie zdołasz odblokować terminala, zlokalizować oraz pokonać wirusa, czeka nas zagłada.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

10.00-11.00 | Systemy sensorowe i środowiska wirtualne w zastosowaniach medycznych | Warsztat

MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, sala 404

OPIS: W ramach warsztatów zaprezentowana zostanie architektura radiowego systemu do akwizycji ruchu wykorzystującego czujniki inercyjne. Systemy tego typu wykorzystywane są do przechwytywania wykonywanych ruchów i wykorzystania ich np. do sterowania środowiskiem wirtualnym. W trakcie zajęć udostępnione będą opracowane w Uniwersytecie Śląskim moduły ubieralne do sterowania grą. Można będzie zapoznać się zarówno z właściwościami kontrolerów inercyjnych, jak również z ich ograniczeniami. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przetestować również gry opracowane pod kątem rehabilitacji.

PROWADZENIE: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, dr inż. Michał Pielka, mgr inż. Petro Kovalhuk

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/10

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

10.00-11.00 | Unreal Engine 5 | Wykład

MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, sala B5

OPIS: Unreal Engine 5 jest jednym z najpopularniejszych silników do tworzenia gier komputerowych. Zapewnia fotorealistyczną jakość współczesnych gier, ale sprawdza się równie dobrze również w grafice rysunkowej. Pozwala tworzyć gry na wszystkie popularne platformy od komputerów PC do telefonów z Androidem i iOS. Poza grami jest wykorzystywany w przemyśle filmowym, projektowym, medycynie i wielu innych. W ramach wykładu zostaną zaprezentowane możliwości silnika oraz w jaki sposób można z niego korzystać.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: NIE/TAK

GRUPA WIEKOWA: 15+

11.00-12.00 | Uczenie maszynowe w oparciu o zbiory rozmyte | Warsztat

MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, sala 305

OPIS: Sztuczna Inteligencja jest silnie powiązana z uczeniem maszynowym, bez którego de facto nie jest w stanie istnieć. Przez dziesiątki lat rozwoju tej fascynującej dziedziny nauki powstało wiele “smaków” rozwiązań sztucznej inteligencji, a jednym z nich są właśnie zbiory rozmyte. W ramach warsztatów uczestnicy poznają podstawy zbiorów rozmytych i zobaczą jak można je zastosować “ucząc” komputer rozpoznawania różnych obiektów. Na warsztatach mile widziani są wszyscy znający podstawy programowania.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

13.00-14.00 | MS Copilot (GPT) oraz Image Creator, czyli jak sztuczna wspomaga twórców | Warsztat

MIEJSCE: ul. Będzińska 39, 41-200 Sosnowiec, sala 305

OPIS: Generatywna sztuczna inteligencja jest dzisiaj na pierwszych stronach gazet. Wszystko zaczęło się już prawie dwa lata temu, kiedy tak zaawansowanego rozwiązania mógł “dotknąć” praktycznie każdy poprzez uruchomioną usługę ChatGPT firmy OpenAI. Warto podkreślić, że warstwę sprzętową tej technologii zapewnia Microsoft, który od dobrych kilku miesięcy wdraża zaawansowane rozwiązania AI do swoich usług. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak łatwo jest korzystać z zupełnie darmowych rozwiązań oferowanych przez Microsoft. W ramach warsztatów uczestnicy stworzą darmowe konto, w ramach którego będą mogli zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez narzędzia konwersacyjne oraz generatory grafiki z tekstu oraz dowiedzą się jak tego typu rozwiązania wpływają na życie i pracę.

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/30

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

Sosnowiec ul. Żytnia 12

10.00-11.00 | Pierwsze kroki z arduino | Warsztat

MIEJSCE: ul. Żytnia 12, 41-200 Sosnowiec, sala 26

OPIS: Na warsztatach młodzi konstruktorzy zaprogramują ciekawe projekty w języku C. Sercem projektu będzie mikrokontroler Arduino Uno. Do projektów wykorzystane zostaną również diody, czujniki oraz inny, drobny sprzęt elektroniczny. Warsztaty to wstęp do świata elektroniki cyfrowej i rewelacyjny start do programowania oraz szansa na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności z zakresu dziedzin ścisłych.

PROWADZENIE: dr Jolanta Makowska

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/8

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

11.30-13.00 | Programowanie nie jest trudne | Warsztat

MIEJSCE: ul. Żytnia 12, 41-200 Sosnowiec, sala 26

OPIS: Na warsztatach każdy uczestnik zapozna się z zasadami programowania w języku C. Sercem projektu będzie mikrokontroler Arduino Uno. Umożliwia on naukę podstaw programowania i elektroniki, a także tworzenie ogromnej ilości rozmaitych projektów. Uczeń, który stworzy układ własnoręcznie, a później go zaprogramuje, przekona się, że programowanie wcale nie jest trudne.

PROWADZENIE: dr hab. Małgorzata Adamczyk-Habrajska, prof. UŚ

ZAPISY/LIMIT MIEJSC: TAK/8

GRUPA WIEKOWA: 15+

ZAPISZ SIĘ

Chorzów, ul. 75. Pułku Piechoty 1A

Zapraszamy na wystawę „Accelerating Science”, która w całości poświęcona  jest CERN-owi czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Wystawa prezentowana będzie w Kampusie Chorzowskim ul. 75. Pułku Piechoty 1A. Na wystawie można będzie zobaczyć strefę Big Bang, opowiadającą o historii wszechświata, strefę cząstek, w której zostanie pokazana budowa materii, obszar badawczy CERN-u, ukazujący, jak badane są cząstki w wielkim zderzaczu hadronów.

Przeniesiemy Cię w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Na wystawie będą trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą zgłębić wiedzę na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.

Prowadzący: Fizycy zespołu badawczego „Fizyka jądrowa w badaniach oddziaływań i jej zastosowania

Na wystawie wykorzystano animacje, filmy wideo i media interaktywne, aby zainspirować i zachwycić zwiedzających cudami nauki i technologii. Odwiedzając wystawę będzie można doświadczyć świata cząstek elementarnych i niezwykle wysokich energii.

Wystawę można oglądać w dniach od 22-26 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Obowiązują zapisy.

Link do rejestracji: https://formularze.us.edu.pl/wystawa


#CERN70pl

grafika promująca wydarzenie
Plakat wydarzenia

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

return to top