Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XIV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny – pierwszy etap

20.03.2020 - 08:32, aktualizacja 20.03.2020 - 10:04
Redakcja: jp

W dniu 03.03.2020 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych odbył się pierwszy etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. Jak co roku Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do obecnej edycji zgłosiło się 256 osób z 38 szkół z różnych regionów Polski. Podczas pierwszego dnia Konkursu uczestnicy wysłuchali uważnie wykładu prof. dr hab. inż. Jana Polańskiego, a następnie przystąpili do rozwiązywania zadań w części pisemnej, na co przewidziane było 2,5 godziny. Pod koniec marca planowany jest finał Konkursu – część laboratoryjna, do której zakwalifikowanych zostanie 30-35 najlepszych uczestników i uczestniczek pierwszego etapu. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody.
Więcej o Konkursie Chemicznym.

Co roku Głównym Sponsorem Konkursu i fundatorem trzech głównych nagród jest SYNTHOS S.A., autor programu stypendialnego skierowanego do studentów i doktorantów kierunków chemicznych Generacja-Synthos.