Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ Popularyzatorem Nauki 2020!

21.01.2021 - 13:06 aktualizacja 25.01.2021 - 09:53
Redakcja: jp
Tagi: Popularyzator Nauki 2020

dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ

Dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ z Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymał nagrodę główną w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki. Dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ to pomysłodawca i wieloletni koordynator Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, od początku związany jest z ideą Śląskiego Festiwalu Nauki. Autor wielu prac z zakresu dydaktyki fizyki i eksperymentu dydaktycznego, przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki. Prowadzi także wykłady z pokazami eksperymentów pt. „Osobliwości Świata Fizyki”.

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest od 2005 roku przez serwis „Nauka w Polsce” PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w przystępny sposób. Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego byli nagradzani również w poprzednich edycjach konkursu: dr Jerzy Jarosz (2006), dr Magdalena Ochwat (2010) i Jacek Szymik-Kozaczko (2012). Podczas edycji w 2015 roku wyróżniono redakcję portalu popularnonaukowego Uniwersytetu Śląskiego Przystanek Nauka.

Nagrodę w kategorii zespół otrzymał Śląski Festiwal Nauki KATOWICE.

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej o konkursie na stronie: https://naukawpolsce.pap.pl