Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Zaproszenie na konferencję dydaktyczną dla nauczycieli

09.03.2021 - 11:52 aktualizacja 10.03.2021 - 14:32
Redakcja: jp
Tagi: klub młodego odkrywcy

Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie,
czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO) – spotkanie IV
Badaj, dociekaj, eksperymentuj w dobie pandemii

30-31 marca 2021 r., godz. 17.00

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (SMCEBI) zapraszają wszystkich nauczycieli zarówno przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, jak i nauczycieli innych przedmiotów, ze szkół podstawowych oraz średnich na konferencję dydaktyczną.


Podczas wykładów interaktywnych, warsztatów eksperymentalnych i dydaktycznych zostaną przedstawione narzędzia dydaktyczne i formy działań, które można wykorzystywać zarówno podczas nauczania zdalnego, jak i tradycyjnego.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Zaplanowane zostały zajęcia dla wszystkich zainteresowanych metodyką nauczania oraz warsztaty doświadczalne dla nauczycieli nauk przyrodniczych oraz nauk ścisłych, jak również dla nauczycieli innych przedmiotów. Prezentowane techniki mogą być wykorzystane na każdym poziomie nauczania.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy-praktycy z Uniwersytetu Śląskiego jak również nauczyciele-entuzjaści, trenerzy Centrum Nauki Kopernik i opiekunowie Klubów Młodego Odkrywcy zarówno ze Śląska jak i innych części Polski. Zajęcia prowadzone będą na platformie ZOOM. Z myślą o uczestnikach konferencja została zaplanowana w godzinach popołudniowych, od godziny 17:00. Aby wziąć udział w wybranych zajęciach należy się zapisać wypełniając odpowiedni formularz. Po poprawnym zalogowaniu na zajęcia, zostanie wysłana wiadomość e-mail na wskazany adres. Wiadomość jest potwierdzeniem rejestracji, zawiera informacje dotyczące RODO oraz link i niezbędne ID wraz z hasłem umożliwiającym zalogowanie się na wybrane zajęcia na platformie ZOOM.

Uwaga: Na każde zajęcia należy zalogować się oddzielnie (wypełnić właściwy formularz z tytułem i czasem wybranych zajęć)! Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona! Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest udział w co najmniej trzech wybranych przez siebie zajęciach. Zaświadczenia przesłane zostaną drogą elektroniczną. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział w warsztatach eksperymentalnych przygotowaliśmy pakiet materiałów niezbędnych do wykonania niektórych doświadczeń. Pakiet ten zostanie przesłany pocztą.

return to top