Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

02.06.2021 - 12:05 aktualizacja 16.08.2021 - 10:25
Redakcja: jp
Tagi: energia cieplna
Zapraszamy serdecznie na kolejny wykład z nowymi pracownikami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w ramach cyklu Poznajmy się.

Już 7 czerwca 2021 r. dr Argyrios Anagnostopoulos, adiunkt w Instytucie Chemii, wygłosi wykład w języku angielskim pt. „Ceramic-salt composite materials, based on solid waste, for thermal energy storage applications”. Dr Argyrios Anagnostopoulos uzyskał doktorat w 2020 r. w School of Chemical Engineering na Uniwersytecie w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Rozprawa doktorska poświęcona była badaniu zjawisk międzyfazowych ciało stałe-ciecz pomiędzy stopionymi solami a nanocząstkami tlenków metali na rzecz zastosowań w magazynowaniu energii.

Zainteresowania naukowe dr Argyrios Anagostopoulosa związane są z:

• układami ograniczonymi przestrzennie w nanoskali /materiałami kompozytowymi do zastosowań w energetyce cieplnej/,
  • zjawiskami międzyfazowymi (z naciskiem na korozję),
  • dynamiką molekularną (z naciskiem na zjawiska międzyfazowe),
  • modyfikacją materiałów odpadowych do zastosowań związanych z magazynowaniem energii.

Serdecznie zapraszamy.

Tytuł wykładu:
PL: Zastosowania materiałów kompozytowych na bazie ceramiki do magazynowania energii cieplnej
EN: Ceramic-salt composite materials, based on solid waste, for thermal energy storage applications
Język wykładu: angielski
: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/….pdf