Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Justyna Jurek-Suliga | Litwa

07.10.2021 - 13:52 aktualizacja 18.10.2021 - 15:14
Redakcja: jp
Tagi: dania, erasmus+, mobility, mobilność

Historie naszych podróży


dr JUSTYNA JUREK-SULIGA


Erasmus+ | Litwa | Kowno

Fot. Tomasz Kawka, materiały UŚ

W ramach Programu Erasmus wyjechałam na trzymiesięczny staż do litewskiego Kowna. Wyjazd był częścią studiów doktoranckich. Wyjechałam, aby zdobyć wiedzę i doświadczenie związane z syntezą polimerów. Śmiało mogę powiedzieć, że była to dla mnie największa przygoda życia, jak również cenne doświadczenie, pomimo tego, że wyjeżdżałam tam pełna obaw, niepewna swoich umiejętności językowych i ze strachem przed kilkumiesięcznym przebywaniem w obcej uniwersyteckiej rzeczywistości.

Będąc już na miejscu, bardzo szybko się przekonałam, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Poznałam wielu interesujących ludzi – nie tylko z samego instytutu, na którym odbywałam staż, ale także z całej społeczności akademickiej. Z wieloma z nich nadal utrzymuję kontakt. Dodatkowo wiele się nauczyłam, pogłębiłam swoją wiedzę z zakresu chemii polimerów, poznałam kulturę litewską, zwiedziłam wiele pięknych miejsc, a także znacznie poprawiłam swoje umiejętności językowe.

Niezaprzeczalnym jest, że wróciłam z ogromnym bagażem doświadczeń i wspomnień na całe życie. Poleciłabym wyjazd na Erasmusa każdemu, kto ma tylko taką okazję. Jest to szkoła i podróż życia, doświadczenie i przeżycia, których niczym nie da się zastąpić.

return to top