Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Studentka informatyki laureatką stypendium prestiżowego programu Intel i Perspektywy

19.10.2021 - 11:52 aktualizacja 19.10.2021 - 12:40
Redakcja: jp

Miło nam poinformować, że studentka III roku informatyki Violetta Bayeva zdobyła stypendium prestiżowego programu Intel i Perspektywy – „Nowe technologie dla dziewczyn” – edycja 7 programu, w ramach którego otrzyma stypendium, a także mentoring specjalistów w dziedzinie IT na okres 8 miesięcy.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Utalentowane maturzystki i studentki otrzymują pomoc w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Violetta Bayeva wybrała specjalność „Programista gier komputerowych” na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.  Pracuje jako Junior Unity Developer w firmie tworzącej gry i aplikacje z wykorzystaniem technologii VR i AR.

Opiekunem naukowym Violetty Bayevy jest dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ.

Gratulujemy sukcesu

źródło: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/aktualnosci/69-wybralismy-stypendystki-7-ej-edycji-programu

Zdjęcie dyplomu | Fot. Violetta Bayeva