Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Absolwentka inżynierii materiałowej laureatką pierwszej nagrody za najlepszą pracę magisterską

29.10.2021 - 08:51 aktualizacja 29.10.2021 - 09:11
Redakcja: jp

Miło nam poinformować, iż absolwentka kierunku inżynieria materiałowa, Pani mgr Barbara Loska za swoją pracę magisterską pt.: „Charakterystyka przejść fazowych ciekło-krystalicznych dimerów z modulowaną fazą nematyczną metodami optycznymi oraz spektroskopii w podczerwieni” zdobyła pierwszą nagrodę, za najlepszą pracę magisterską w zakresie ciekłych kryształów w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ciekłokrystaliczne, na najlepszą pracę magisterską obronioną w latach 2020-2021.

W ramach konkursu, Pani Barbara została poproszona o wygłoszenie referatu w Zakładzie Fizyki Skondensowanej /Instytut Fizyki Jądrowej PAN/. Referat pt.: „Do we (be)live in a simulation? I don’t know, but we can use them in LC”.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas międzynarodowej konferencji ciekłokrystalicznej: XXIII Conference on Liquid Crystals, która odbyła się w Karpaczu w dniach 18-22 października 2021 r.

Praca została wykonana pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Merkel, prof. UŚ z Instytut Inżynierii Materiałowej Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ i obroniona się na ocenę celującą.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

return to top