Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Kolejny sukces studenta na medal | Dominik Dusza

23.11.2021 - 09:13 aktualizacja 23.11.2021 - 11:44
Redakcja: jp

W dniu 21 listopada 2021 r. odbyły się w Oświęcimiu Ogólnopolskie Halowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Niepełnosprawnych. Student Dominik Dusza, jako członek Sekcji Pływackiej w Oświęcimiu, brał udział w sztafetach stylem dowolnym i zmiennym oraz w pływaniu indywidualnym stylem klasycznym i właśnie w tej kategorii zajął I miejsce. Jak zawsze skromny Pan Dominik nie skomentował indywidualnego zwycięstwa, wypowiedział się o osiągnięciach Sekcji: „Daliśmy z siebie wszystko i poszło nam nieźle. Odnosimy liczne sukcesy pomimo naszych niepełnosprawności„.

Przypomnijmy, Pan Dominik Dusza jest studentem III roku kierunku mechatronika na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Jest osobą niepełnosprawną – niedowidzącą. Dominik posiada psa przewodnika, który nazywa się Melba i “studiuje” razem z nim. Psa przewodnika można poznać dzięki uprzejmości redakcji bloga w serwisie TikTok

W październiku 2020 r. pisaliśmy o pierwszych medalowych sukcesach pływackich Dominika, na stronie Uniwersytetu Śląskiego link i na stronie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych link. Jak widać  Pan Dominik nadal systematycznie trenuje i osiąga kolejne sukcesy.

Serdecznie gratulujemy.

kryty basen oraz kibice
Zawody pływackie w Oświęcimiu | Fot. Agnieszka Dusza
Zdjęcia złotego medalu | Fot. Agnieszka Dusza
return to top