Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

16.12.2021 - 11:17 aktualizacja 11.01.2023 - 13:00
Redakcja: jp
Tagi: sukcesy studentów

Violetta Bayeva i Hanna Goźdź, studentki kierunku Informatyka i Computer Science zostały zakwalifikowane do programu edukacyjnego firmy Huawei „Seeds For The Future”. Jest to 8-dniowy program, którego celem jest rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wymiana kulturowa i składa się z cyklu szkoleń i warsztatów prowadzonych przez światowej sławy ekspertów.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 22-29.11.2021 r. w formie zdalnej, a tematami poruszanymi w ramach wydarzenia były wiodące trendy w rozwoju sztucznej inteligencji i inteligentnych miast, zastosowań 5G oraz technologii służących ochronie planety.

Jak wspomina Violetta Bayeva: „Na samym początku byliśmy podzieleni na kilka zespołów po 10-11 osób. Każdy zespół musiał przygotować w ciągu następnych 8 dni prezentację projektu, który wykorzystuje technologię 5G, AI, Cloud w rozwiązaniach problemów społecznych czy ekologicznych. Cały czas otrzymywaliśmy wsparcie od mentorów, dostaliśmy dużo materiałów odnośnie przygotowanie prezentacji, o tym, jak podejść do problemu i go opisać. Również mieliśmy dostęp do materiałów edukacyjnych o wyżej wspomnianych technologiach. Z tego programu wyniosłam dużo wiedzy o kulturze chińskiej i firmie Huawei, umiejętności prezentowania siebie i swoich pomysłów, pracy w międzynarodowym zespole, ale najważniejsze – ogrom kontaktów. Networking w takich programach jest bardzo ważny, dlatego zawsze zachęcam aplikować i brać udział, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak to może wpłynąć na dalszą karierę 🙂”.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszą naukę!

Violetta Bayeva i Hanna Goźdź | Fot. archiwum prywatne