Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Pomoc dla Ukrainy | Odwiedź Czarnobyl z dr. Grzegorzem Machnikiem

23.03.2022 - 10:22 aktualizacja 23.03.2022 - 12:53
Redakcja: jp

Każdy słyszał o Czarnobylu, katastrofie w elektrowni jądrowej w dniu 26 kwietnia 1986 r., ale mało kto był tam fizycznie. Dzięki rozwojowi technologii każdy z nas może sięgnąć, gdzie wzrok nie sięga i udać się nawet w najniebezpieczniejsze miejsca.

Dr Grzegorz Machnik specjalizuje się w fotogrametrii i  zaprezentuje wystawę zdjęć dokumentujących wyjazdy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Pokaże też, w jaki sposób przenosi się realność na ekran komputera w takich grach jak Chernobylite gdzie można odwiedzić Czarnobyl, nie ruszając się z domu.

Wystawa odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 25.03.2022 r. o godzinie 16:40 w czasie Koncertu charytatywnego „Miasto Nauki Ukrainie”.

Chwilę wcześniej, o godzinie 16:00 zapraszamy na wykład pt. „Wirtualna rzeczywistość w rozrywce” z prezentacją Gogli VR (Oculus Quest 2), który wygłosi również dr Grzegorz Machnik.

Zapraszamy do rejestracji:

  1. Wykład „Wirtualna rzeczywistość w rozrywce”: https://formularze.us.edu.pl/form/index/2981
  2. Wystawa „Czarnobyl zatopiony w czasie – 25 lat później”: https://formularze.us.edu.pl/form/index/2994

Do zobaczenia w piątek na koncercie charytatywnym „Miasto Nauki Ukrainie

Nad tematem z okazji Międzynarodowego dnia pamięci o katastrofie w Czarnobylu (26 kwietnia) pochylił się dr hab. Seweryn Kowalski, prof. UŚ – zapraszamy do lektury na stronie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych: www.wnst.us.edu.pl

Student Koła Naukowego Grafików | fot. Grzegorz Machnik
return to top