Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

GRA TERENOWA

fot. pl.wikipedia.org

Ignacy Łukasiewicz

Ignacy Łukasiewicz – polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej

Czy wiesz że….

Silnik spalinowy, zasilany benzyną lub olejem napędowym, dominuje w motoryzacji od ponad 100 lat. Jednak szybkie wyczerpywanie się ropy naftowej spowodowane rosnącą liczbą pojazdów, emisja zanieczyszczeń w produktach jej spalania zagrażają systemowi ekologicznemu. Troska o środowisko naturalne sprawiły, że znalezienie zamienników obecnie stosowanych paliw stało się priorytetem zarówno dla producentów, jak i konsumentów. Alternatywy to między innymi: Biodiesel, energia elektryczna, etanol, wodór, gaz ziemny, propan.

Zagadka

Ramjet Research Vehicle wykorzystuje ramjet, czyli rodzaj silnika odrzutowego oddychającego powietrzem. Znajdź numer seryjny tego pojazdu i … przejdź do korytarza o tym samym numerze. Stawiaj sobie wysoko poprzeczkę i pracuj sumiennie by osiągnąć sukces.