Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

GRA TERENOWA

fot. pl.wikipedia.org

Maria Goeppert-Mayer

Maria Goeppert-Mayer – urodzona w Katowicach amerykańska fizyczka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za „odkrycia dotyczące struktury powłokowej jądra atomowego”.

Czy wiesz że….

Odkrycia w dziedzinie fizyki jądrowej znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach. Należą do nich energia jądrowa, broń jądrowa, medycyna nuklearna i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, izotopy przemysłowe i rolnicze, implantacja jonów w inżynierii materiałowej oraz datowanie radiowęglowe w geologii i archeologii.

Zagadka

Wyjdź najbliższym wyjściem z budynku, będziesz przechodzić obok kolejnego zbiornika z ciekłym azotem, a następnie idź w lewo ~100 m. Znajdziesz miejsce, gdzie możesz poćwiczyć na świeżym powietrzu. Tam znajdziesz kolejny kod QR z zagadką.