Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

GRA TERENOWA

fot. pl.wikipedia.org

Seiji Ogawa

Seiji Ogawa – japoński biofizyk i neuronaukowiec, twórca podstaw funkcjonalnego obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (fMRI)

Czy wiesz że….

fMRI (funkcjonalny rezonans magnetyczny) to procedura obrazowania medycznego, która umożliwia monitorowanie aktywności mózgu. Odbywa się to poprzez pomiar przepływu krwi w mózgu, co odzwierciedla obszary aktywności. Dzięki skanowaniu fMRI naukowcy i lekarze mogą badać ludzki mózg – oraz wiele związanych z nim procesów umysłowych, emocji, zaburzeń, chorób i reakcji.

Zagadka

Aby znaleźć następny kod QR, musisz przejść o jeden poziom wyżej. Możesz iść po schodach lub skorzystać z windy. Znajdź przedmiot, który w wersji elektrycznej umożliwia poruszanie się windą w górę i w dół.