Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej | Kobiety związane z polskim środowiskiem matematycznym

09.12.2022 - 12:33 aktualizacja 09.12.2022 - 12:40
Redakcja: jp
Tagi: matematyka

twarz kobiety z półdługimi blond włosami
Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza IV edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik naukowy (lub serię takich wyników) z zakresu matematyki lub informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2021 – 2022 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym. Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nieposiadających (do 31.12.2022) stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Zgłoszenia kandydatek do nagrody zawierające krótki opis wyników (do 2 stron), pliki konkursowych prac naukowych oraz oświadczenie i zgodę na przetwarzanie danych należy wysyłać na adres rucinski@amu.edu.pl do 22 stycznia 2023 roku. Wnioski można składać również w języku angielskim. Zgłoszenia może dokonać zarówno sama zainteresowana, jak i dowolna inna osoba zaznajomiona z jej wynikami. Spośród zgłoszonych kandydatek laureatką konkursu zostanie jedna osoba wskazana przez kapitułę konkursu. Laureatka otrzyma nagrodę pieniężną i zostanie zaproszona do wygłoszenia wykładu wydziałowego w marcu lub kwietniu 2023 roku. Ogłoszenie nazwiska laureatki nastąpi nie później niż do 22 marca 2023 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w regulaminie oraz na stronie poświęconej konkursowi Konkurs im. Edyty Szymańskiej | Wydział Matematyki i Informatyki (amu.edu.pl)

return to top