Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

27. międzynarodowa konferencja µTAS | Zaproszenie

23.03.2023 - 14:27 aktualizacja 23.03.2023 - 14:47
Redakcja: jp
Tagi: µTAS

Zachęcamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pn. „The 27th International Conference on Miniaturized Systems for Chemistry and Life Sciences (µTAS 2023)

Konferencja będzie okazją do wysłuchania wielu interesujących wykładów z dziedziny mikrosystemów chemicznych i biologicznych. Naukowcy z całego świata będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań, uczestnictwa w warsztatach z zakresu mikrofluidyki oraz wymiany doświadczeń naukowych ze światowej rangi pionierami w dziedzinie miniaturowych systemów chemicznych i biologicznych.

Jest to wyjątkowe wydarzenie ze względu na ciepłą tematykę, obszar bardzo rozwojowy w kierunku nowoczesnych mikrourządzeń pomiarowych, w przypadku których konieczne jest projektowanie pionierskich systemów detekcji i tworzenie laboratoriów na chipie. By te ambitne cele osiągnąć wykorzystuje się wiedzę z zakresu wielu dyscyplin, np. chemii, bioinżynierii, inżynierii materiałów, matematyki, fizyki, biologii, sterowania, elektroniki, etc.

Zastosowania takich technologii są właściwie nieograniczone – od badań środowiskowych po monitorowanie stanu zdrowia człowieka. To także bardzo ciekawy wątek dla wszystkich konstruktorów w tym pracowników naszych warsztatów. To znakomita okazja aby szerzej zaistnieć i rozpropagować swoją działalność.

Warto też przygotować poster w językach polskim i angielskim informujący o zakresie świadczonych usług.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja 2023 roku.

W organizację tegorocznej edycji zaangażowany jest Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Politechnika Warszawska.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji: www.microtas2023.org.

return to top