Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Studentki kierunku inżynieria materiałowa ze srebrnymi medalami na wystawie IEI 2023

03.07.2023 - 13:37 aktualizacja 03.07.2023 - 14:17
Redakcja: jp

W czwartek, 29 czerwca 2023 r., na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej zaprezentowano wyjątkową wystawę – International Exhibition of Innovation – IEI 2023.  Miło nam poinformować o sukcesie naszych studentek kierunku inżynieria materiałowa.

Projekty oparte o prace inżynierskie Pani Julii Flesińskiej oraz Pani Julii Zając zostały docenione przez międzynarodowe grono naukowców i wyróżnione srebrnymi medalami.

Nagrodzone zostały projekty:

1. Application of the arc melting method for the synthesis of new Zr-Nb-Mo alloys for medical applications.
    Autorzy: Julia Zając, Iza Matuła, Marcin Nabiałek oraz Grzegorz Dercz
  2. Modification with natural biopolymers of the surface of porous titanium-based materials produced by powder metallurgy
    Autorzy: Julia Flesińska, Magdalena Szklarska, Izabela Matuła, Maciej Gawlikowski, Przemysław Kurtyka, Karolina Janiczek oraz Grzegorz Dercz.

Gratulujemy!

Galeria zdjęć na stronie Organizatora: Link do Fanpage’a

od lewej: Julia Zając, Julia Flesińska, Grzegorz Dercz, Iza Matuła | Fot. Iza Matuła