Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Studenci w finale Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

13.07.2023 - 14:39 aktualizacja 14.07.2023 - 08:02
Redakcja: jp

|tekst i zdjęcia: Arkadiusz Nowakowski|

W dniach 29-30 czerwca 2023 r. odbył się finał 15. edycji Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Po przejściu dwóch pierwszych zdalnych etapów konkursu, do finałowej grupy 35 projektów zakwalifikowały się dwa zespoły, których trzon stanowili studenci kierunku informatyka na specjalizacji programista gier komputerowych. Pozostałą część zespołów uzupełnili studenci cieszyńskiego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji, których udało się zrekrutować w czasie wydarzenia Global Game Jam w lutym 2023.

Oba zespoły pracowały ciężko przez przeszło semestr, aby dostarczyć świetne projekty i stawić czoła innym utalentowanym studentom z całej Polski. Niestety, nie udało zostać laureatami konkursu. Mimo tego oba zespoły zdobyły wiele cennych doświadczeń i dostały ogromną dawkę motywacji do dalszej pracy. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek waszej niesamowitej kariery w branży gier. Trzymamy za Was kciuki i czekamy na więcej wspaniałych projektów!

Dziękujemy Pani Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Danucie Stróż za wsparcie i umożliwienie uczestnictwa studentów konkursie.

Dla nas jesteście mistrzami!!!

return to top