Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Od 15 lipca trwają zapisy na wykłady dla młodzieży szkolnej „Nauka wokoł nas”

17.07.2023 - 15:21 aktualizacja 18.07.2023 - 15:43
Redakcja: jp

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, wszystkich zafascynowanych eksperymentami, do udziału w interdyscyplinarnych wykładach dla szkół Nauka Wokół Nas. Wykłady z pokazami doświadczeń organizowane są w ramach projektu Z Nauką za pan brat prowadzonego na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Cykl wykładów obejmuje tematy z fizyki, chemii i nauki o materiałach. Pokazy prowadzone będą w salach audytoryjnych budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, przy ulicy 75 Pułku Piechoty 1 A w Chorzowie od poniedziałku do piątku od 11 września do 29 września 2023 roku.
Seans I od 9:00 do 11:05
Seans II od 11:40 do 13:45
Każdy seans obejmuje trzy odrębne wykłady o tematyce określonej w programie. Koszt udziału w cyklu wykładów to 15 zł od uczestnika, dla nauczycieli – wstęp wolny. Opłata uprawnia do wstępu na trzy wykłady.

Zakres materiału będzie zawierał elementy związane z podstawą programową jak i treści rozszerzające wiedzę uczestników, przekaz będzie dopasowany do wieku i wiedzy odbiorcy. W czwartki: 14, 21 i 28 września 2023 w szczególności zapraszamy uczniów klas 1-3  oraz 4-6 szkół podstawowych.

PROGRAM WYKŁADÓW
STRONA PROJEKTU
REJESTRACJA

Po zalogowaniu na adres e-mail nauczyciele/opiekuna podany w formularzu zostaną przesłane niezbędne informacje dotyczące szczegółów organizacji udziału w wykładach (informacje o płatności, fakturach itp.). W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.


Logo zadania Nauka wokół nas


Logo projektu

Serdecznie zapraszamy!
Z nauką za pan brat

return to top