Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Koło Naukowe Mikromechatronik na VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „VI Polish-Lithuanian-Ukrainian Meeting on Physics of Ferroelectrics” | relacja

18.10.2023 - 10:06 aktualizacja 20.10.2023 - 09:39
Redakcja: jp

|tekst: dr hab. inż. Lucjan Kozielski, prof. UŚ – opiekun KN Mikromechatronik|

W dniach 11-15 września 2023 r. na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „VI Polish-Lithuanian-Ukrainian Meeting on Physics of Ferroelectrics”.

W konferencji udział wzięli studenci kierunku mechatronika działający w Kole naukowym Mikromechatronik: Dawid Kurczek, Dominik Dusza, Grzegorz Nejman, Barbara Pączek, Hubert Olejarski, Serhii Chokan, Tomasz Kopeć. Podczas konferencji studenci przedstawili prezentację pt. Piezoelectric 3D positioner for the posture defect meter”.

Różnorodność podjętych tematów sprawiła, że na zagadnienia związane z prezentowaną przez nas nową technologią wykorzystania pozycjonerów piezoelektrycznych do korekcji wad postawy uczestnicy mogli spojrzeć szerzej – nie tylko z punktu widzenia fizyki, ale i inżynierii materiałowej i mikromechatroniki. Wszystkim studentom z Koła naukowego „Mikromechatronik” gratulujemy niezwykle merytorycznych i dyskusyjnych wystąpień, a pozostałym uczestnikom konferencji dziękujemy za wsparcie i wyrozumiałość dla młodych naukowców.

Wyjazd został sfinansowany przez Panią Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

return to top