Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

15th Annual International Scientific Conference Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning Subtitle: E-learning & Artificial Intelligence | Fotorelacja

03.11.2023 - 22:28 aktualizacja 03.11.2023 - 23:20
Redakcja: slawomirkaptacz

|tekst: dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ|

W dniu 24.10.2023r. w Instytucie Informatyki odbyła się konferencja 15th Annual International Scientific Conference Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning Subtitle: E-learning & Artificial Intelligence DLCC2023 organizowana przez Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Instytut Pedagogiki, Instytut Informatyki wraz z partnerskimi uczelniami i stowarzyszeniami z Polski oraz wielu krajów.

W ramach konferencji zostały wygłoszone referaty, których współautorami byli pracownicy Instytutu Informatyki dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ oraz dr Kornel Chromiński. Również zrealizowane zostały warsztaty pt. “Priscilla – Introduction to the System to Support the Teaching of Artificial Intelligence” w ramach projektu Future IT Professionals Education in Artificial Intelligence (FITPED-AI) Grant Agreement No. 2021-1-SK01-KA220-HED-000032095.

Konferencja została otwarta uroczystym przywitaniem gości przez Dyrektora Instytutu Informatyka dr hab. Rafała Doroza prof. UŚ oraz Dyrektor Kierunku Informatyka dr Barbarę Marszał-Paszek.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z konferencji.

|zdjęcia: Tomasz Grząślewicz, Jakub Sacewicz|