Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych | Rozpoczęcie

11.11.2023 - 19:04 aktualizacja 11.11.2023 - 19:22
Redakcja: slawomirkaptacz

10 listopada 2023 r. rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych. To już piąta edycja. Władze Wydziału – organizatora Konkursu – reprezentowała Prodziekan ds promocji i rozwoju, dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezinska, prof UŚ, Instytut Matematyki – dr Marcin Zygmunt.

W tym roku w Katowicach udział bierze 90 studentów w 20 drużynach, w tym 6 z Turkmenistanu i po jednej z Austrii (Uniwersytet Wiedeński), Słowacji (Comenius University z Bratysławy) i Wielkiej Brytanii (University of Warwick, Coventry). Pozostałe drużyny są z Polski, w tym cztery z UJ, jedna z AGH, dwie z UWarsz., po jednej z U. Adama Mickiewicza (Poznań) i U. M.Kopernika (Toruń) oraz dwie nasze (UŚ).

W piątek zawodnicy rozwiązywać będą w ciągu czterech godzin pięć zadań z następujących działów: (A) Algebra i Kombinatoryka, (C) Calculus i Analiza Matematyczna, (E) Równania i Nierówności, (G) Geometria i Algebra Liniowa, (P) Prawdopodobieństwo i Teoria Miary. W sobotę drużyny w ciągu takiego samego czasu rozwiązywać będą dziesięć zadań, po dwa z każdego działu. Praca w drużynie odbywać się będzie wspólnie, każda z drużyn będzie miała do dyspozycji salę dydaktyczną z tablicą.

|tekst: Agnieszka Nowak-Brzezińska, zdjęcia: Agnieszka Nowak-Brzezińska, Katarzyna Miś|

Logo konkursu

return to top