Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Nie bójmy się AI! | mgr inż. Aleksander Bies i dr Paulina Trybek na konferencji pn. krAIna programowania

17.11.2023 - 08:23 aktualizacja 22.11.2023 - 12:51
Redakcja: jp

W dniu 10 listopada 2023 r. w ZSTiO „Mechanik” w Tarnowskich Górach odbyła się konferencja naukowa pn. krAIna programowania. Wydarzenie było współorganizowane przez wydawnictwo ITStart oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne – Oddział Górnośląski. Partnerem merytorycznym wydarzenia były Rada sektorowa ds. kompetencji – Informatyka oraz Rada Sektorowa ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Konferencję rozpoczęli mgr inż. Aleksander Bies doktorant w Szkole Doktorskiej  i dr Paulina Trybek z Instytutu Fizyki wystąpieniem na temat: Nie bójmy się AI! Prelegenci zaprezentowali możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja, wytłumaczyli w prosty sposób na czym polega machine learning, jak uczą się maszyny, co to jest uczenie nadzorowane, nienadzorowane, częściowo nadzorowane i ze wzmocnieniem. Nie obyło się też bez praktycznych pokazów działania tych typów uczenia maszynowego, a szczególną popularnością cieszyła się sztuczna inteligencja w grach komputerowych.

Na koniec konferencji miała miejsce debata autorska związana z premierą książki

Programowanie obiektowe dla studenta i technika programisty” autorstwa mgr. inż. Aleksandra Biesa. Pobierz okładkę

O wydarzeniu napisali:

1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
  2. Tygodnik Gwarek
  3. ITStart

Plakat Konferencji | Fot. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach