Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Małgorzata Przybyła-Kasperek, Kornel Chromiński i Rafał Skinderowicz | Republika Czeska

18.12.2023 - 10:32 aktualizacja 18.12.2023 - 10:57
Redakcja: jp

Na początku grudnia 2023 r. pracownicy Instytutu Informatyki: dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ, dr Kornel Chromiński oraz dr Rafał Skinderowicz zrealizowali wyjazd STA w ramach programu Erasmus+ w Instytucie Informatyki Palacký University w Ołomuńcu.

Podczas zajęć

Instytut Informatyki na Palacký University zapewnił doskonałe warunki do przekazywania wiedzy oraz wymiany doświadczeń ze studentami. Wykładowcy byli nie tylko ekspertami w swoich dziedzinach, ale również otwarci na dialog i aktywnie zaangażowani w proces nauczania. W trakcie zajęć dzielono się doświadczeniem zawodowym, wspólnie rozwijano koncepcje związane z tematyką systemów ekspertowych, zbiorów przybliżonych, programowania w języku Prolog oraz algorytmów genetycznych. To interaktywne podejście sprzyjało wymianie myśli i poglądów między studentami a prowadzącymi. Spotkania były niezwykle inspirujące.

Po godzinach

Ołomuniec okazał się być urokliwym miastem, które dostarczyło nie tylko cennych doświadczeń edukacyjnych, ale także wzbogaciło nas o nowe spojrzenie na lokalną kulturę i tradycje. Atmosfera przedświąteczna dodatkowo umocniła nasze pozytywne wrażenia z pobytu. Wspaniały kiermasz świąteczny, na którym można było znaleźć lokalne produkty oraz wszelkie ozdoby świąteczne oraz przepyszne pierniki. Ołomuniec to malownicze miasto, gdzie historia przenika się z nowoczesnością, a atmosfera jest niepowtarzalna, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. To miejsce, gdzie nauka i kultura spotykają się w harmonii, co sprawia, że wyjazd staje się nie tylko okazją do nauki, ale także do odkrywania nowych perspektyw i doświadczeń życiowych.

Instytutu Informatyki w Ołomuńcu, grudzień.2023 r. | Fot. Małgorzata Przybyła- Kasperek
return to top