Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Aliaż sztuki i technologii podczas dni otwartych w Liceum In Altum w Katowicach

19.12.2023 - 15:04 aktualizacja 21.12.2023 - 11:38
Redakcja: jp

W grudniu, w Liceum  In Altum w Katowicach w ramach dnia otwartego zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące wystawy Instytutu Informatyki „Aliaż sztuki i technologii”. Razem z kampanią Not_Stand.art rozmawiano o sztuce i  dziełach prezentowanych na wystawie.

Wyjaśniono na czym polega sztuka generatywna, pokazano proces powstawania niektórych prac czy nawet parametry algorytmów dla wybranych obrazów. Podczas wspólnej prelekcji uczniowie zanurzyli się na chwilę w świecie sztuki, nauki i technologii. Wszyscy poczuli, jak ciekawe są te dziedziny, a połączone, stanowią obraz kreującej się przyszłości.

Podczas prezentacji obrazów Van Gogha pojawił się także temat jego życiorysu, inspiracji czy motywów, które kierowały artystą podczas tworzenia autoportretów oraz słynnego obrazu „Gwieździsta noc”.

Spotkanie stało się pretekstem do rozmów, wymiany myśli i doświadczeń.