Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Projekt Chemia dla Zielonej Gospodarki | Rekrutacja dla szkół od 16.08.2024 r.

15.08.2024 - 11:39 aktualizacja 21.08.2024 - 15:10
Redakcja: jp

W dniu 16 sierpnia 2024 r. rozpoczyna się etap wstępny rekrutacji Kandydatów i Kandydatek do udziału w projekcie „Chemia dla Zielonej Gospodarki: Inicjatywa Edukacyjna” w ramach zadania 3 tj.  Wsparcie Uczniów szkół ponadpodstawowych dotyczący rekrutacji szkół do projektu.

Rekrutacja do projektu będzie przeprowadzona na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zgodnie z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie do form wsparcia realizowanych w ramach zadania 3 opisanego poniżej.

Uczestnikami i uczestniczkami Projektu mogą być uczniowie i uczennice w wieku 15-20 lat, uczące się na obszarze jednego z 7 podregionów województwa śląskiego określonych w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego 2030 tj.: bielskiego, bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, rybnickiego, sosnowieckiego, tyskiego.

Etap wstępny dotyczy rekrutacji szkół spełniających warunek formalny – tj. mających siedzibę na obszarze jednego z 7 podregionów województwa śląskiego określonych w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego 2030 tj.: bielskiego, bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, rybnickiego, sosnowieckiego, tyskiego.

Termin rekrutacji: 16.08.2024 – 23.08.2024

Aby zgłosić szkołę do udziału w projekcie należy przesłać drogą mejlową, w terminach podanych w ogłoszeniu rekrutacyjnym, na adres: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl
W zgłoszeniu należy podać:

• nazwę i adres szkoły potwierdzający spełnienie warunku formalnego udziału w rekrutacji,
  • dane teleadresowe szkoły (telefon i adres e-mail) ,
  • imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz
  • proponowaną liczbę grup uczniów i uczennic mających być wyłonionych w ramach 2 etapu rekrutacji z założeniem, że 1 grupa liczy średnio 10 osób (od 8 do 12 osób).
  • o udziale w projekcie lub wyczerpaniu limitu miejsc osoba zgłaszająca szkołę zostanie poinformowana drogą mejlową przez Koordynatora/Koordynatorkę projektu. Informacja zostanie wysłana niezwłocznie na adres mejlowy z którego zostało wysłane zgłoszenie

Po rekrutacji wstępnej, w każdej z wyłonionych szkół osobno, zostanie przeprowadzona rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie (etap 2 rekrutacji). Niezbędne informacje, w tym dokumenty rekrutacyjne zostaną wysłane drogą mejlową do przedstawicieli/ przedstawicielek zrekrutowanych szkół.

Limit liczby grup w pierwszej edycji wynosi: 17

Kontakt do zespołu odpowiedzialnego za proces rekrutacji:
Koordynator Projektu: dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ
E-mail: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl, tel.: 32 359 1460
Asystentka ds. administracyjnych: mgr Monika Żarska
E-mail: monika.zarska@us.edu.pl, tel.: 32 359 2285

W razie zgłoszonego zapotrzebowania zorganizowane zostanie spotkanie lub sesja online.

Ogłoszenie do pobrania

Zapraszamy.