Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych i Miasto Chorzów zacieśniają współpracę

20.09.2024 - 09:39 aktualizacja 20.09.2024 - 15:03
Redakcja: jp

W dniu 19 września 2024 r. w Kampusie Chorzowskim odbyło się kolejne  z cyklu spotkanie z Władzami Miasta Chorzowa. Celem spotkań jest jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Uczelnią z Miastem.

Spotkanie w całości poświęcone było tematowi przyszłości edukacji, a konkretnie możliwościom współpracy Miasta z Wydziałem, która pozwoli kształcić młodzież Chorzowskich szkół w zakresie nauk ścisłych i technicznych. Miasto reprezentował wiceprezydent Chorzowa Jacek Króliczek. Władze Wydziału reprezentowali: dr Joanna Maszybrocka, prof. UŚ prodziekan ds. studenckich i kształcenia i dr hab. Agnieszka Nowak – Brzezińska, prof. UŚ prodziekan ds. promocji i rozwoju oraz dyrektorzy kierunków studiów realizowanych w kampusie Chorzowskim: dr hab. Małgorzata Karolus, prof. UŚ, dr Katarzyna Balin, prof. UŚ oraz dr Szymon Puławski, prof. UŚ. Władze centralne reprezentowała Krystyna Adamska zastępca kanclerza.

Uczestnicy spotkania | Fot. archiwum WNST

W pierwszej części spotkania zaprezentowano wszystkie kierunki kształcenia realizowane na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych. Podkreślono ich interdyscyplinarny charakter, który przygotowuje osoby studiujące do pracy i życia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społeczno-gospodarczym. W kolejnej części spotkania przedstawiono dotychczasowe działania edukacyjne, które Wydział realizował dla mieszkańców Chorzowa, a zwłaszcza dla sektora edukacyjnego (projekty pikników rodzinnych, dni otwartych, zajęć warsztatowych, szkół letnich).

Podczas spotkania omówiono różne formy rozwoju współpracy, która obejmie tak przyszłe inwestycje, jak i wspólne projekty edukacyjne. Wspólnie uzgodniono, że popularyzacja nauki wśród społeczności lokalnej, szczególnie wśród uczniów, a także inspirowanie ich do wyboru ścieżek edukacyjnych związanych z naukami ścisłymi i technicznymi jest wspólnym celem.
Jesteśmy pełni nadziei, że młodzież oraz mieszkańcy Chorzowa, na nowo odkryją swoje miasto i ogrom możliwości w zakresie nauki i edukacji!