Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Gala wręczenia nagród Laureatom „XI Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej 2024”

10.06.2024 - 13:28, aktualizacja 18.06.2024 - 14:57
Redakcja: jp

W dniu 3 czerwca zakończył się XI Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej 2024. Znamy już wszystkich Laureatów oraz wyróżnionych. Serdecznie zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród połączoną z sesją posterową Laureatów i Wyróżnionych

Lista Laureatów

Harmonogram:
10.20 Prezentacja Laureatów Konkursu, uroczyste wręczenie nagród.
12.00 Sesja posterowa połączona z konkursem na najlepszy poster naukowy XI. edycji Konkursu.

Wydarzenie jest połączone z konferencją naukową „Kryształy – porządek, piękno i użyteczność” organizowaną przez Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

|Tekst: dr Monika Oboz|
|Zdjęcia: Lidia Bień, Monika Oboz|

Dnia 13 czerwca odbyła się Gala wręczenia nagród Laureatom i Wyróżnionym w XI Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej 2024. Podczas Gali odbyły się również wykłady zaproszonych wykładowców oraz sesja posterowa Laureatów Konkursu.

• Wykład Szkła metaliczne: potencjał ukryty w nieporządku” wygłosił dr hab. inż. Zbigniew Śniadecki, prof. IFM PAN z Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk.
  • Wykład „Kilka słów o wzroście kryształów półprzewodnikowych i nie tylko” wygłosił prof. dr hab. Michał Boćkowski Dyrektor Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk.
  • Wykład „GaNifikacja naszego świata” wygłosiła mgr Ewa Grzanka z Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy laureatom i autorom wyróżnionych prac oraz wszystkim nauczycielom i opiekunom uczniów biorących udział w Konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.