Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

10.06.2024 - 09:45, aktualizacja 19.06.2024 - 09:50
Redakcja: jp
prof. Marzena Dzida | Fot. archiwum prywatne

Czupurek z Mądrą Sową wyjaśnią dlaczego jazda na łyżwach nie jest taka prosta; dlaczego trawa jest mokra, dlaczego mamy na sobie pot po bieganiu, dlaczego prosiaczki muszą tarzać się w błocie; o co chodzi ze wstydliwą sprawą Boćka Klek-kleka, a Moloch Straszliwy wcale nie jest straszliwy; czym różni się pojemność cieplna wody w stawie od pojemności torby na zakupy…

„Bajki dla najmłodszych” czyta prof. dr hab. Marzena Dzida.
Gdzie? spinPLACE, Katowice ul. Bankowa 5
Kiedy? 17.06.2024 r.
O której? 13.00–13.30; 13.40–14.10; 14.20–14.50
Zapisy: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl

Bajki dla najmłodszych” to specjalne sesje czytania, podczas których uczestnicy i uczestniczki – dzieci, ich opiekunowie i wszyscy którzy czują się dziećmi poznają przygody małego pieska Czupurka. Podczas czytania, prof. dr hab. Marzena Dzida, która z wykształcenia i zamiłowania jest chemiczką, będzie tłumaczyć prostym językiem zjawiska chemiczne i fizyczne, które występują w codziennym życiu, np. dlaczego trawa jest mokra, czy dlaczego jesteśmy zmęczeni po bieganiu.

Jesteście ciekawi jakie przygody przeżył Czupurek?
Serdecznie zapraszamy, zapisy prosimy kierować na adres malilowy: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl podając w wiadomości liczbę uczestników! Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi.

Wydarzenie jest częścią projektu „Bez czarów, tylko nauka – chemia dla lepszej przyszłości” finansowanego w ramach pasma Miasto-Region-Akademia

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.