Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych

16.09.2021 - 14:05, aktualizacja 21.09.2021 - 11:19
Redakcja: jp

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 10.00
w budynku Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Chorzów, ul. 75. Pułku Piechoty 1A/P/0/05.

W programie wydarzenia:

• Przemówienie inauguracyjne Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych prof. dr hab. Danuty Stróż
  • Przemówienie inauguracyjne Prorektora ds. Nauki i Finansów Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Michała Daszykowskiego
  • Immatrykulacja studentów
  • Wykład inauguracyjny pt. „WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?” wygłosi redaktor Wiktor Niedzicki.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości zapraszamy do kontaktu mailowego wnst@us.edu.pl.  W związku z  koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa, w  inauguracji może uczestniczyć ograniczona liczba osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

W uroczystości będzie można wziąć udział za pośrednictwem transmisji on-line.

Wiktor Niedzicki

Popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki. Wykształcenie: w 1972 roku ukończył Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 1973 śpiew solowy w PSM II stopnia im Józefa Elsnera w Warszawie. Od 1975 roku praca w Polskim Radiu (od 1982 roku „Lato z Radiem” i „Cztery Pory Roku”), od 1984 do 2010 roku Telewizja Polska (Obecnie TVP S.A.). Autor ponad 800 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium”, „Kuchnia”, „Nobel dla Polaka” oraz kilkuset programów radiowych. W dorobku liczne artykuły prasowe m.in. promujące naukę, oraz na temat popularyzacji nauki i książki: „Ziemia jakiej nie znamy”, „Tajemnice Ziemi”, „Sekrety prezentacji nauki” oraz „Sztuka prezentacji w nauce, biznesie, polityce”. „Jak sprzedać naukę”, „Sztuka promocji nauki”(z Natalią Osicą), „Dobrze zaprezentuj swoją pracę”, „Kosmos w naszym domu”, „Teleobiektyw, czyli spojrzenie na naukę” oraz broszurek z serii „Laboratorium Wiktora”(7 broszurek). Realizator licznych filmów naukowych (ponad 130), promocyjnych i reklamowych. Otrzymał szereg nagród dziennikarskich. Obecnie dziennikarz freelancer oraz juror w licznych konkursach popularnonaukowych. Starszy wykładowca na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki), ponadto wykłada na innych uczelniach oraz na specjalistycznych kursach dla naukowców oraz koncernów polskich i zagranicznych. Życiowym celem jest promocja polskiej nauki. Hobby: muzyka klasyczna, historia cywilizacji, podróże.

WIELKA KLAPA  czyli Jak zepsuć swoją prezentację?

Całe życie prezentujemy się innym. Kolegom, koleżankom, rodzinie. A potem… wchodzimy na scenę lub egzamin i… widzów ogarnia zdumienie. Niemożliwe, by ktoś tak zepsuł swoją prezentację! Musiał to zaplanować!

Jak zaplanować swoją porażkę to lekko zabawna opowieść o sztuce prezentacji.

Dla większości ludzi największym stresem są wystąpienia publiczne. Boimy się kompromitacji. Pocą nam się dłonie, głos więźnie w gardle. Co zrobić z rękami? Na co patrzeć? Jak nie zapomnieć, o czym mamy mówić? Jak przygotować prezentację komputerową?

Popatrzmy, jakie błędy spotykamy najczęściej i starajmy się ich unikać.

Wiktor Niedzicki, popularyzator, dziennikarz radia i TV, prezenter, wykładowca akademicki opowie o doświadczeniach w prezentacji nauki. Własnych, zdobytych w ciągu 46 lat pracy i podpatrzonych u innych.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co decyduje o powodzeniu (lub niepowodzeniu)  prezentacji? Czym jest wizerunek, czyli jak zrobić dobre (lub złe) wrażenie? Co oznacza tak zwana mowa ciała? Dlaczego zrażamy sobie odbiorców? Jak wywołujemy złośliwe uśmieszki i komentarze? Gdzie czyhają pułapki?

Zapraszamy na spotkanie…..